• Autor:
  • 27 gru 2013 18:01

Meble i budownictwo w Brnie

W roku 2010 Międzynarodowe Targi Mebli i Wyposażenia Wnętrz „Mobitex” po raz pierwszy zostały włączone do grupy Targów Budowlanych Brno. Kompleksowa impreza wystawiennicza, zorganizowana przez firmę BVV, odbyła się w dniach 13-17 kwietnia br. w Centrum Wystawienniczym w Brnie.

Targi „Mobitex” przez lata ukształtowały swoją pozycję, jako najważniejszej w Czechach wystawy branży meblowej i wyposażenia wnętrz. W poprzednich sezonach impreza ta odbywała się zawsze w marcu a ofertę prezentowało zwykle ponad 200 firm z ok. 10 krajów.

Targi „Mobitex”, z którymi równolegle odbywały się wystawy dla hobbystów i odbiorców detalicznych, odwiedzało ok. 60 tys. gości. Z kolei targi budowlane, w struktury których włączono „Mobitex”, cieszyły się zainteresowaniem ok. 80 tys. osób. W wyniku tegorocznych zmian, stworzono kompleksową imprezę obejmującą budownictwo architekturę wnętrz.

Wystawcy tegorocznych targów „Mobitex” zaprezentowali ofertę w tradycyjnie przypisanych do tego wydarzenia pawilonach G1 i G2, a także w hali V. Wśród nich nie zabrakło takich marek, jak: Koryna, TON, Böhm, Jitona, Jelínek, Alnus, Kler, Nadop, Gazel, Schmidt Kitchens, Woodface, Vespera, Hon. Wiodącymi tematami imprezy były biura i kuchnie, ale nie zabrakło też stałych, od lat przypisanych targom w Brnie tematów tj. wystawa „Designstory” (projekt wystawienniczy, którego celem jest prezentacja osiągnięć czeskich oraz zagranicznych projektantów i studentów architektury wnętrz), a także „Technologie & Design” (prezentacja trendów oraz najnowszych technologii i multimediów do mieszkań). Rozstrzygnięto również kolejną edycję konkursu na najlepszy eksponat targów. Nagroda Grand Prix targów „Mobitex” i tytuł „Nábytek Roku 2010” (przyznawane przez jury skupione wokół Association of Czech Furniture Manufactures) przypadły krzesłu „Kolekce 911” wyprodukowanemu przez czeską firmę TON.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ