Strefa Chill na targach książki w Krakowie. Fot. IKEA

Strefa Chill na targach książki w Krakowie. Fot. IKEA

  • Autor: bm
  • 29 paź 2018 08:23 (aktualizacja: 30 paź 2018 10:22)

Meble IKEA na targach książki w Krakowie

Strefę chill i kącik dla dzieci urządziła IKEA podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Meble z przestrzeni dziecięcej trafią później do jednej z krakowskich bibliotek.

CZYTAJ TEŻ: Zobacz jak wygląda nowa IKEA w Warszawie

W dniach 25-28 października w Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków odbywały się 22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. W tym roku Gościem Honorowym była Szwecja. Nie mogło więc też zabraknąć IKEA, która urządziła komfortową „Strefę chill”, a na stoisku Szwecji zaaranżowała przestrzeń dla dzieci. Po zakończeniu imprezy kącik dziecięcy zostanie podarowany jednej z krakowskich bibliotek.

IKEA Kraków, we współpracy z Instytutem Szwedzkim urządziła tzw. „Małą bibliotekę”, przestrzeń, w której dzieci wraz z opiekunami mogły oddać się lekturze, wziąć udział w warsztatach albo po prostu odpocząć. Po targach cała koncepcja kącika dziecięcego wraz z meblami ma trafić do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, by tam służyć najmłodszym czytelnikom.

„Cieszymy się, że mogliśmy urządzić komfortowe przestrzenie na Targach Książki, w tym strefę dla najmłodszych na stoisku Szwecji. IKEA w końcu jak mało kto potrafi zadbać o książki. W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór półek i regałów o różnych wymiarach i głębokościach” – mówi Grzegorz Bochenek, Kierownik Marketingu w IKEA Kraków.

IKEA była też współautorem pomysłu umieszczenia na stoisku Szwecji ukwieconej kopuły Grow Room, czyli instalacji do samodzielnych, ekologicznych miejskich upraw, dostarczonej przez Łódź Design Festival. Oprócz „Małej biblioteki” IKEA Kraków urządziła też specjalną „Strefę chill” dostępną dla wszystkich uczestników targów. Znajdowały się w niej regały z książkami oraz wygodne sofy i stoliki, przy których można było odpocząć i porozmawiać.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ