Fot. Ballerina

Fot. Ballerina

  • Autor: bm
  • 01 marz 2017 14:23 (aktualizacja: 07 marz 2017 09:23)

Meble kuchenne bez uchwytów - propozycje rozwiązań

Gładka, jednolita powierzchnia frontów kuchennych szafek doskonale harmonizuje z wciąż modny stylem eleganckiego minimalizmu. Takie rozwiązanie to jednak nie tylko kwestia estetyki, ale też funkcjonalności kuchni. Warunkiem jest oczywiście odpowiedni dobór akcesoriów, które zastąpią tradycyjne uchwyty.

Rozwiązania bezuchwytowe (lub z uchwytami ukrytymi na powierzchni frontu) prezentowało wielu wystawców tegorocznych targów "Living Kitchen", jak również mediolańskich targów "Eurocucina", które odbyły się w roku 2016. Większość tego typu mebli to aranżacje nowoczesne, minimalistyczne, łączące "chłodne" materiały typu szkło, metal czy kamień z drewnem lub płytami mdf wykończonymi w wysokim połysku. 

Meble kuchenne pozbawione widocznych, często trudnych do utrzymania w czystości uchwytów, wyglądają bardzo dobrze, ważne jest jednak, aby użytkownik kuchni mógł korzystać z niej wygodnie i bez większego wysiłku. Rozwiązania mogą być różne - do tych najbardziej zaawansowanych technologicznie należą różnego rodzaju mechaniczne wspomagania otwierania, dzięki którym fronty otwierają się poprzez naciśnięcie lub dotknięcie ręką. Systemy push-on, push to open mają w swojej ofercie czołowi producenci akcesoriów meblowych. Nowoczesne mechanizmy pozwalają na otworzenie szuflady poprzez delikatne pchnięcie frontu. Jest to niezwykle praktyczne i ułatwiające korzystanie z kuchni rozwiązanie. Sekretem jest specjalny system prowadnic, dociągów i podnośników, które są zamontowane w owych szafkach i szufladach. To one odpowiedzialne są za cały mechanizm, który umożliwia samoczynne otwieranie się frontów po ich lekkim dotknięciu. Dodatkowo takie systemy pozwalają uniknąć odgłosów trzaskania podczas zamykania. 

Inną, bardziej tradycyjną wersją kuchni bezuchwytowej mogą być uchwyty listwowe albo specjalnie konstruowane korpusy z wnęką pozwalającą uchwycić front i otworzyć szafkę. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ