Meble i zabudowa kuchenna wykonana przy wykorzystaniu płyt Hubertus Super Połysk. Fot. Hubertus Design

Meble i zabudowa kuchenna wykonana przy wykorzystaniu płyt Hubertus Super Połysk. Fot. Hubertus Design

  • Autor: bm
  • 08 wrz 2017 12:30 (aktualizacja: 12 wrz 2017 20:57)

Meble kuchenne na wysoki połysk - zobacz, co jest na rynku!

Wykończenie mebli kuchennych w wysokim połysku należy do najpopularniejszych rozwiązań na rynku już od wielu sezonów. Efekt rozświetlenia wnętrza, jaki dają połyskujące fronty jest nie do przecenienia, a właściwości użytkowe powierzchni wysokopołyskowych w niczym nie ustępują matowym.

CZYTAJ TEŻ: KUCHNIA W KOLORZE

Popularność mebli kuchennych wykończonych w wysokim połysku zawdzięczamy przede wszystkim panującej już od wielu sezonów modzie na wnętrza w stylu nowoczesnym. Połysk bowiem pasuje do nich doskonale, a szeroka paleta dostępnych rozwiązań materiałowych i kolorystycznych powoduje, że w kwestii lśniącej kuchni niemal nie ma rzeczy niemożliwych. Dostępne na rynku fronty w połysku to zazwyczaj laminat, akryl bądź folia poliestrowa, producenci wykorzystują również coraz częściej laminaty, które wizualnie do złudzenia przypominają szkło. Tego typu wykończenia cieszą się ogromną popularnością. Meble w połysku dodają kuchni nowoczesności, podkreślają prostotę i minimalizm wnętrza – kuchnia w połysku całkowicie wpasowuje się w te kryteria. Zdarza się, że przeciwnicy frontów w połysku twierdzą, że jakość tych mebli jest niezadowalająca. Niektóre tego typu powłoki mogą być (ale nie muszą) bardziej podatne na wilgoć oraz promienie słoneczne. Wielu użytkowników skarży się również na liczne odciski palców pozostawiane na meblach – niestety, tego nie unikniemy, ale podobne mankamenty mają również fronty z matowym wykończeniem.

Meble w wysokim połysku optycznie powiększają i rozświetlają pomieszczenie, zmniejszają też przytłaczający czasem efekt zastosowania wysokiej, monolitycznej zabudowy. Ciekawym pomysłem może też być połączenie w jednej zabudowie frontów wysokopołyskowych z matowymi - osiągamy wtedy wyjątkowy efekt harmonii i równowagi.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ