Łazienka pełna przepychu oraz nonszalancji Fot. Besthomeinspirations

Łazienka pełna przepychu oraz nonszalancji Fot. Besthomeinspirations

  • Autor: wm
  • 27 gru 2013 18:02

Meble łazienkowe - jak w salonie

Od kilku lat łazienka zaczyna być traktowana na równi z innymi pomieszczeniami domu. Powiększona do rozmiarów salonu i wyposażona w bogaty program sanitarno-wypoczynkowy może nawet stać się.. salonem!

W ostatnich latach ranga łazienek wzrosła tak znacznie, że wielu projektantom udaje się je wyposażać w dzieła sztuki. Coraz częściej wprowadza się do nich funkcje wypoczynkowo-relaksacyjne, przypisywane do tej pory jedynie pokojom. Na panującą w łazience atmosferę w równej mierze składają się rodzaje ścian, mebli i tkanin oraz wszelkiego rodzaju drobiazgi. Do dzisiejszego pokoju kąpielowego, oprócz sprzętów sanitarnych, coraz częściej wstawia się szafki, toaletki i stołki.

Jeśli tylko przestrzeń na to pozwala, użytkownicy chętnie umieszczają w niej leżankę lub wygodny fotel, na którym można oddawać się czynnościom regenerująco-pielęgnacyjnym. Coraz częściej łazienki łączą się z pokojami, o czym świadczy stopniowe zanikanie drzwi pomiędzy tymi dwoma pomieszczeniami.

W różnorodnych formach łazienek pojawiają się wspólne trendy. Powrót do modernizmu oraz stylistyki lat 60. najczęściej znajduje odbicie w kolorystyce płytek ceramicznych. Projektanci zmniejszają ilość okładzin ściennych do powierzchni narażonych na bezpośredni kontakt z wodą i wprowadzają elementy drewniane.

Zdaniem Agnieszki Kubasik, na pierwszym etapie tworzenia nie należy się sugerować obowiązującymi trendami. Potencjalny inwestor, który planuje budowę lub modernizację łazienki, ma za sobą wielogodzinne przeglądanie setek czasopism, w których styliści pokazują, w jaki sposób można nowocześnie lub w starym stylu urządzić wnętrze - wyjaśnia projektantka. - Inwestor jest czasem tak zdesperowany, że szuka projektanta, który go wysłucha, podtrzyma na duchu i pomoże mu odnaleźć jego własny styl, podając "na tacy" właściwe rozwiązanie.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ