Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: mg
  • 23 maj 2018 09:21 (aktualizacja: 25 maj 2018 08:41)

Meble mają duży potencjał w sprzedaży e-commerce

Meble oraz artykuły wyposażenia wnętrz znalazły się w grupie produktów o największym potencjale w sprzedaży e-commerce w Polsce - podaje Barometr E-Shopper 2017, opracowany na zlecenie DPDgroup.

Z raportu przygotowanego na zlecenie DPDgroup wynika, że polski rynek e-commerce wkracza w fazę stabilizacji, choć nadal odznacza się dużym potencjałem. Odsetek zakupów elektronicznych w naszym kraju osiągnął w 2017 roku 12,4 proc., przy średniej europejskiej wynoszącej 11,3 proc. Wynik ten jest wyższy o 2,2 proc. w stosunku do wyników badań z 2016 roku.

Wciąż głównymi kategoriami zakupów online w Europie są ubrania, książki oraz buty. Jednak w czołowej dziesiątce tego typu sprzedaży w 2017 roku (na 8. miejscu) uplasowały się także małe meble i artykuły wyposażenia wnętrz. W ubiegłym roku za pośrednictwem kanałów online kupiło je 21 proc. Europejczyków, a 43 proc. deklarowało zainteresowanie kupnem mebli tą drogą. W skali Europy wyniki te oznaczają zachowanie status quo, natomiast w Polsce były wyższe od średniej notowanej w Europie.

Właśnie kategoria małe meble i artykuły wyposażenia wnętrz uznawana jest za jedną z najbardziej perspektywicznych w Polsce. W ramach badania Barometr E-Shopper 2017 wyselekcjonowano trzy grupy konsumentów, w zależności od ilości przeprowadzonych zakupów online w 2017 roku. W każdej z nich meble plasowały się w pierwszej dwójce produktów o najwyższym potencjale wzrostu.

Warto podkreślić, że na popularności zyskuje e-handel zagraniczny, głównie portale z Chin i Stanów Zjednoczonych. Aż 44 proc. polskich internautów zdecydowało się w ubiegłym roku na zakupy w Chinach, podczas gdy rok wcześniej tylko 8 proc.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ