Kolekcja Possi Light firmy Black Red White. Fot. Black Red White

Kolekcja Possi Light firmy Black Red White. Fot. Black Red White

  • Autor: mg
  • 06 marz 2017 13:46 (aktualizacja: 08 marz 2017 08:32)

Meble młodzieżowe - najciekawsze propozycje rynkowe

Modyfikacja kształtu, koloru, funkcji – producenci mebli młodzieżowych dają ich użytkownikom wiele możliwości personalizacji i dopasowania poszczególnych brył do indywidualnego charakteru wnętrza. Najnowsze trendy wymuszają bowiem projektowanie mebli, które będą odzwierciedlały osobowość każdego ich właściciela z osobna.

Jednym z najświeższych, a przy tym najdynamiczniej rozwijających się trendów w segmencie mebli młodzieżowych jest indywidualizacja. Młodzież lubi podkreślać swoją wyjątkowość, a producenci mebli dostarczają im „narzędzi” pozwalających na indywidualizację ich wnętrz… mieszkalnych.

Obserwując zapotrzebowanie rynku oraz rosnące wymagania konsumentów, Black Red White stara się odpowiadać na ich oczekiwania. Dlatego wprowadziliśmy do sprzedaży kolekcje mebli personalizowanych oraz systemy wzbogacone o rozwiązania, dzięki którym możemy modyfikować wygląd własnych mebli. Nasze wiodące kolekcje – „Possi” oraz „Possi Light” – dają miliony możliwości na zaprojektowanie mebli innych niż wszystkie. Dzięki specjalnym konfiguratorom, które dostępne są również online, możemy wygodnie zmieniać i projektować ich wygląd bez konieczności wychodzenia z domu – potwierdza Agnieszka Sikorska, menedżer ds. aranżacji wnętrz firmy Black Red White.

To moje wnętrze

Producenci oferują meble, które pozwalają na indywidualizację pokojów młodzieżowych w różnych obszarach. Dzięki nim można podkreślić płeć jego właściciela, wyeksponować paletę ulubionych kolorów, zamanifestować hobby lub umożliwić dopasowanie wystroju do aktualnego samopoczucia.

Na pewno cechą charakterystyczną młodzieżowych kolekcji jest kolorystyka – żywa, intensywna, przykuwająca uwagę. Często tego typu kolory pojawiają się w postaci akcentów odpowiadających żywiołowej naturze nastolatków. Przykładem jest choćby kolekcja „Young” z oferty Szynaka Meble, w której bryły szaf, regałów i komód zostały urozmaicone poziomymi wstawkami w intensywnym żółtym wybarwieniu kontrastującym ze stonowaną kolorystyką dębu latte oraz bieli. W innej młodzieżowej kolekcji producenta z Lubawy, zatytułowanej „Wow”, w nietypowy sposób zestawiono asymetryczne bryły mebli z połączeniem kolorów: grafitu, dębu nagano i zieleni iguana. 

Ciekawym przykładem nieszablonowego operowania kolorami w bryłach mebli młodzieżowych jest też kolekcja „Colors” firmy Forte. W tym przypadku uwagę zwracają białe fronty z kolorowymi wnękami otwartych półek. Taki zestaw działa na wyobraźnię, pobudza do nieszablonowego myślenia, motywuje zarówno do nauki, jak i zabawy.

Niekiedy ten sam zestaw mebli oferowany jest w dwóch wersjach kolorystycznych – jedna adresowana jest do dziewczynek, druga zaś do chłopców. Takie rozwiązanie dostępne jest choćby w kolekcji „Fashion” firmy Meblik, gdzie można wybierać między zjawiskowym różem i fantazyjną miętą.

Dostępność różnorodnej kolorystyki w obrębie tej samej kolekcji to nie tylko kwestia wyboru spośród kilku oferowanych przez producenta opcji kolorystycznych, ale też możliwość wymiany frontów. Fronty różnią się nie tylko barwą, ale też mogą być pokryte specjalną folią z napisami bądź akcentami wzorniczymi. Producenci mebli młodzieżowych coraz częściej stosują to rozwiązanie. W kolekcji „Possi Light” Black Red White klient może wybierać spośród 40 kolorów frontów i 3 kolorów korpusów, dodatkowo wszystkie one występują w dwóch wersjach wykończenia – błyszczącym i matowym. Fronty dostępne w pięciu kolorach (dąb dziki, fiolet, wanilia, brąz, turkus) są też znakami rozpoznawczymi kolekcji „Hobby” proponowanej przez Meble Wójcik.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ