Zestaw wypoczynkowy Dalmine. Fot. Meblomak

Zestaw wypoczynkowy Dalmine. Fot. Meblomak

  • Autor: bm
  • 21 sie 2019 13:52 (aktualizacja: 22 sie 2019 21:00)

Meble modułowe - coraz więcej możliwości konfiguracji

Systemy modułowe mogą składać się z kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu elementów, które pozwalają tworzyć – w zależności od indywidualnych potrzeb – rozbudowane sofy czy narożniki. Wykorzystując takie rozwiązanie, można niemal idealnie dopasować rozmiar mebla do wymogów konkretnego wnętrza.

Modułowe meble wypoczynkowe triumfują na rynku już od wielu sezonów, wciąż jednak pojawia się więcej możliwości konfiguracji, uzupełnionych przez najnowsze rozwiązania technologiczne i wzornicze. Producenci dbają o to, by z jednego zestawu można było stworzyć jak największą liczbę przeróżnych kombinacji. Klienci z kolei mają coraz większą wiedzę o dostępnych możliwościach, wiedzą też, o co pytać sprzedawców. A więc np. o funkcję spania, która niekoniecznie musi być wyłącznie okazjonalna. Dziś coraz więcej zestawów wyposażonych jest w materac, dzięki któremu po rozłożeniu mamy do dyspozycji normalne łóżko. Kolejnym ważnym elementem stają się zagłówki i podłokietniki, których regulacja staje się już niemal standardem.

Ciekawym i coraz bardziej poszukiwanym rozwiązaniem jest opcja, umożliwiająca zmianę konfiguracji zestawu wypoczynkowego już w trakcie jego użytkowania. Idealną opcją dla tych klientów, którzy lubią zmieniać swoje wnętrze w zależności od potrzeb i nastroju są te zestawy, które dają się przekształcać w dowolnym momencie. Np. kolekcja mebli modułowych „Grande” (Wajnert Meble). Składa się ona z elementów, które można ustawiać, zestawiać, przystawiać i przestawiać do woli. Co więcej – nie trzeba zestawiać ich zgodnie z instrukcją, można zrobić to po swojemu. Ciekawym przykładem mebla modułowego jest też system „Karato” (Gala Collezione). Daje on wiele możliwości konfiguracyjnych. Z brył dostępnych w ramach systemu można skonfigurować mniejszą sofę lub większy narożnik (zarówno w kształcie litery L, jak i litery U). Mebel może być wyposażony w funkcję spania i pojemnik na pościel. Można do niego dobrać także opcjonalne, luźne poduszki. System można zmieniać i rozbudowywać także w trakcie eksploatacji, co jest doskonałym rozwiązaniem np. podczas nadprogramowej liczby gości. 

Sofy i narożniki o budowie modułowej spełniają wymogi dotyczące mebli do niewielkich, mało ustawnych mieszkań i są wygodnym sposobem na urządzenie wielofunkcyjnego wnętrza. Zestawione ze sobą stanowią wygodny narożnik, który nocą w miarę potrzeb, stanie się idealnym miejscem do spania, jeśli odpowiednio połączymy ze sobą wszystkie elementy. Najczęściej wybieraną opcją jest zestawienie z elementów modułowych narożnika w kształcie literki „L” lub literki „U” . Elementy modułów mogą mieć dodatkowe opcje jak pojemnik na pościel, półka na laptop, system audio, funkcję relaks. Mebel modułowy staje się więc bardzo kompleksowym rozwiązaniem spełniającym już nie tylko podstawową funkcję spania i siedzenia.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ