Kolekcja Balance firmy Vox to system intuicyjny, którego wygląd i użyteczności zależą wyłącznie od wyobraźni użytkownika. Fot. Vox

Kolekcja Balance firmy Vox to system intuicyjny, którego wygląd i użyteczności zależą wyłącznie od wyobraźni użytkownika. Fot. Vox

  • Autor: mg
  • 04 paź 2018 07:12 (aktualizacja: 04 paź 2018 11:30)

Meble modułowe - trend sprzedażowy roku 2018

Kolekcje modułowe dają możliwość personalizacji wnętrz. Modułowość to obecnie jedna z najbardziej pożądanych cech mebli, która w wielu przypadkach została przekuta na sukces sprzedażowy.

Modułowość jest aktualnie jednym z najgorętszych trendów wyznaczających zarówno kierunki projektowania mebli, jak również podejście do urządzania wnętrz. Angażuje użytkownika w proces aranżacyjny i sprawia, że może on dopasować system meblowy do wymogów swoich pomieszczeń. Producent daje możliwości indywidualizowania produktu, a użytkownik wybiera odpowiadające mu rozwiązania.

Modułowa personalizacja

Rozwój oferty mebli modułowych wiąże się z rosnącą potrzebą personalizacji wnętrz. Szczególnie chętnie tego typu rozwiązania stosowane są w salonach, które są centrum nie tylko życia rodzinnego, ale i towarzyskiego. To właśnie w nich spędzamy wolny czas i relaksujemy się, ale też organizujemy przyjęcia dla rodziny bądź znajomych. Z tego względu dobór mebli musi uwzględniać zarówno zróżnicowane gusta, jak też wiele pełnionych przez salon funkcji.

Modułowy charakter mogą mieć zarówno meble skrzyniowe, jak i zestawy wypoczynkowe. W pierwszym przypadku w postaci modułów oferowane są najczęściej meblościanki i regały, czyli meble szczególnie cenione za dodatkowe miejsce do przechowywania. Ale na tym nie kończy się ich rola.

Meblościanka w nowym wydaniu

Trzeba przyznać, że meblościanki przeszły w ostatnim czasie znaczącą ewolucję. Z ciężkich, masywnych zestawów, które niegdyś zabudowywały całą powierzchnię ściany, zmieniły się w lekkie wizualnie, pomysłowe konstrukcje, przy pomocy których można efektownie i funkcjonalnie zagospodarować przestrzeń. Duża w tym zasługa kolekcji modułowych. Pozwalają one dowolnie dobierać poszczególne szafki i półeczki, zestawiać je w postaci bloków lub umieszczać pojedynczo w różnorodnych konfiguracjach. Pomysłowe układy nie wyczerpują możliwości, jakie dają modułowe meblościanki. „Żonglować” można również kolorystyką frontów (producenci zapewniają często wybór spośród kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu odcieni), a także sposobem wykończenia, decydując się na połysk, mat lub wersje pośrednie. Szeroka paleta dostępnych opcji umożliwia nie tylko wybór dowolnego koloru (np. dostosowanego do innych elementów wystroju wnętrza), ale też tworzenie wielokolorowych kolaży. W ten sposób wykreujemy wnętrze niepowtarzalne, które będzie dumą właściciela i powodem zazdrości odwiedzających go gości.

Uniwersalny regał

Idea modułowości znajduje zastosowanie nie tylko w meblościankach, ale także w regałach. Ich nowoczesne wersje również można dowolnie konfigurować. Praktyka pokazuje, że regały stwarzają jeszcze szersze możliwości modyfikacji niż meblościanki. Wpływ na to ma ich konstrukcja, która bazuje na systemie półek i wsporników, dowolnie łączonych i zestawianych ze sobą.

Dzięki modułowości poszerzył się zakres stosowania regałów w przestrzeni salonów. Niegdyś najczęściej opierały się one o ściany. Obecnie często funkcjonują jako meble wolnostojące, będące jednocześnie miejscem do przechowywania oraz ażurową ścianką, oddzielającą różne strefy mieszkalne, np. salon od jadalni.

Modułowe konstrukcje można rozbudowywać w zależności od potrzeb wnętrz – równie łatwo zwiększy się ich wysokość, jak i długość. Poza tym bez problemu dają się rozmontować i przenieść w dowolne miejsce.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ