Kolekcja Balance firmy Vox to system intuicyjny, którego wygląd i użyteczności zależą wyłącznie od wyobraźni użytkownika. Fot. Vox

Kolekcja Balance firmy Vox to system intuicyjny, którego wygląd i użyteczności zależą wyłącznie od wyobraźni użytkownika. Fot. Vox

  • Autor: mg
  • 04 paź 2018 07:12 (aktualizacja: 04 paź 2018 11:30)

Meble modułowe - trend sprzedażowy roku 2018

Co oferuje rynek?

Widząc rosnące zainteresowanie meblami modułowymi, wprowadzają je do swojej oferty zarówno rynkowi potentaci, jak i niewielkie manufaktury. W obu przypadkach może to być przepustką do sukcesu sprzedażowego, gdyż zainteresowanie tego typu rozwiązaniami wśród klientów błyskawicznie rośnie. Co kształtuje ten trend? Przede wszystkim moda na personalizację wnętrz. Nie należy jednocześnie zapominać, że wciąż większość mieszkań dostępnych na rynku to lokale o niewielkim metrażu. Meble modułowe idealnie nadają się do ich aranżacji. Podobnie jest z rynkiem mieszkań na wynajem, który przyrasta z roku na rok. W tym przypadku meble, które można dopasować do indywidualnych i stale zmieniających się potrzeb, zawsze będą pożądane.

Jedną z najciekawszych kolekcji modułowych dostępnych na rynku jest „Possi Light” firmy Black Red White. Wystarczy dodać nowe moduły: szafy, półki, komody czy witryny, by odświeżyć aranżację, a nawet stworzyć ją na nowo. Umożliwia to aż 58 funkcjonalnych modułów, 40 kolorów frontów, 3 kolory korpusów, elementy dodatkowe i nieskończona ilość kombinacji, dzięki którym każde wnętrze zyska jedyny w swoim rodzaju wystrój. Nic dziwnego, że producent dodatkowo proponuje specjalny konfigurator online, który ma ułatwić stworzenie optymalnego układu mebli.

Świetnie ideę modułowości realizuje też oferowana przez markę Vox seria „Mio”. Podstawą wszystkich mebli są… drabinki – tej samej lub różnej wysokości. Między nimi umieszcza się odpowiednie skrzynki – małe lub duże, z prowadnicami lub bez. Skrzynki można zamontować w jednej z trzech pozycji, a następnie dobrać do nich fronty (spośród 6 różnych propozycji). W efekcie równie dobrze stworzymy z nich regał, jak i funkcjonalne, nowoczesne biurko.

Największą zaletą kolekcji modułowych jest możliwość wyboru spośród wielu dostępnych brył i kolorów. Przykładowo, na system „Kiss” firmy Layman składa się 20 różnorodnych brył, a do tego fronty w czterech kolorach – metalik platyna, metalik laser, pepitka szara oraz biały z fakturą 3D.

Kolekcje modułowe są przykładem mebli, do których powstania przyczyniła się ewolucja potrzeb klientów i samego rynku. Producenci, którzy odpowiednio wcześnie rozpoznali ten trend, mogli liczyć na sukces sprzedażowy. Jednak elastyczność tego typu rozwiązań sprawia, że zapewne nie będą one tylko sezonową modą.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ