Zestaw modułowy Mod. Fot. Etap Sofa

Zestaw modułowy Mod. Fot. Etap Sofa

  • Autor: bm
  • 01 marz 2019 13:52 (aktualizacja: 27 marz 2019 08:07)

Meble modułowe - wiele możliwości kreowania wnętrza

Personalizacja to ich drugie imię. Można sobie z nich wykreować dowolny układ, ograniczeniem są tylko liczba i formy elementów dostępnych w danym zestawie. Niektóre systemy mogą składać się nawet z kilkudziesięciu modułów.

Zestawy wypoczynkowe, które możemy określić mianem modułowych, podbijają serca klientów już od wielu sezonów, co nie znaczy bynajmniej, że segment ten stanął w miejscu. Dziś producenci idą dalej – obok standardowych mebli modułowych pojawiają się też takie, których układ można zmieniać nawet w trakcie użytkowania. Niektóre systemy mogą składać się nawet z kilkudziesięciu modułów, wśród których znajdziemy nie tylko części „miękkie” czyli różne formy siedzisk i oparć, ale również to, co może wypełnić przestrzeń pomiędzy nimi, czyli – stoliki, schowki, półki. Miękkie, szerokie pufy z odpowiednią nakładką mogą pełnić funkcję stolików kawowych, w podłokietniku schowamy piloty do tv, książki i gazety, a na półce pomiędzy oparciami postawimy kubek z kawą.

Zalet mebli modułowych jest bardzo wiele, ale najważniejszą jest pełna personalizacja. Można śmiało powiedzieć, że indywidualizm jest dziś najsilniejszym trendem wnętrzarskim. Rozwiązania modułowe w pełni odpowiadają na tę potrzebę.” - podkreśla Tomasz Matejczyk, dyrektor zarządzający marką Inspirium, która w swojej ofercie ma wiele mebli modułowych.

„Dzięki gotowym elementom z wybranego zestawu, jesteśmy w stanie stworzyć niepowtarzalną przestrzeń. Co więcej, gotowe rozwiązania mebli modułowych pozwalają zagospodarować wnętrze tak, aby całość była spójna, estetyczna, a przede wszystkim funkcjonalna. Nawet najmniejsze pomieszczenie, dobrze zaaranżowane, zagwarantuje nam komfort i użyteczność. Przykładem mebli modułowych mogą być zestawy takie jak np. „Base” czy „Aria” z oferty firmy Motiv Home.” - mówi Jakub Knobloch, współwłaściciel marki Motiv Home.

Idealną opcją dla tych klientów, którzy lubią zmieniać swoje wnętrze w zależności od potrzeb i nastroju są te zestawy, które dają się przekształcać w dowolnym momencie. Np. kolekcja mebli modułowych „Grande” (Wajnert Meble). Składa się ona z elementów, które można ustawiać, zestawiać, przystawiać i przestawiać do woli. Co więcej – nie trzeba zestawiać ich zgodnie z instrukcją, można zrobić to po swojemu. Ciekawym przykładem mebla modułowego jest też system „Karato” (Gala Collezione). Daje on wiele możliwości konfiguracyjnych. Z brył dostępnych w ramach systemu można skonfigurować mniejszą sofę lub większy narożnik (zarówno w kształcie litery L, jak i litery U). Mebel może być wyposażony w funkcję spania i pojemnik na pościel. Można do niego dobrać także opcjonalne, luźne poduszki. System można zmieniać i rozbudowywać także w trakcie eksploatacji, co jest doskonałym rozwiązaniem np. podczas nadprogramowej liczby gości. Z kolei „Plaza” tej samej marki to zaprojektowane w minimalistycznym stylu meble modułowe, z których można stworzyć zarówno niewielką sofę, jak i duży, rodzinny układ, wzbogacony rozmaitymi funkcjami, typu funkcja relaksu, bar ze schowkiem, pojemnik na pościel czy ruchomą pufę-dostawkę.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ: w najnowszym wydaniu magazynu "Meble Plus"

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ