Zdjęcie główne.jpg

Zdjęcie główne.jpg

  • Autor: Redakcja Biznesmeblowy.pl
  • 04 paź 2022 08:13 (aktualizacja: 04 paź 2022 08:14)

Meble na wymiar - na jakie koszty trzeba być przygotowanym?

Kupując meble, możemy zdecydować się na gotowe modele ze sklepu lub meble na indywidualne zamówienie. Sprawdź, z jakimi kosztami należy się liczyć, kupując meble pod wymiar.

Meble to jedno z najważniejszych elementów wyposażenia wnętrza domu lub mieszkania. Dobrze dobrane zapewnią nie tylko miejsce do przechowywania sprzętów czy ubrań, ale także zapewnią stylowy efekt wizualny.

Gotowe meble czy zabudowa pod wymiar?

Zanim zdecydujemy się na zakup mebli, musimy wybrać najlepsze rozwiązanie: gotowe meble ze sklepu czy meble pod wymiar? Wybierając gotowe meble, zazwyczaj otrzymujemy je niemal od ręki lub po kilku lub kilkunastu dniach oczekiwania. Cena pojedynczego mebla z reguły jest nieco niższa niż meble na indywidualne zamówienie. Musimy liczyć się z tym, że gotowych mebli nie możemy w żaden sposób modyfikować.

Meble pod wymiar dostosowane są w pełni pod nasze oczekiwania i wymiary pomieszczenia. Pozwala to zagospodarować każdy centymetr przestrzeni. Jest to szczególnie istotne w przypadku niewielkich pomieszczeń, w których chcielibyśmy pomieścić jak najwięcej rzeczy, np. kuchni czy łazienki.
Wybierając meble pod wymiar, możemy zakupić jednolite umeblowanie w całym domu.

Oferty w sklepach ograniczają się zwykle do jednej serii na dane pomieszczenie. Może okazać się, że do wybranych mebli kuchennych nie znajdziemy pasującego stołu lub szafek w salonie.

Meble pod wymiar - na co zwrócić uwagę?

Decydując się na meble pod wymiar, należy określić rodzaj mebli, ich oczekiwane wymiary, kolorystykę oraz funkcjonalność. Stolarze oraz salony meblowe posiadają w swoich ofertach szeroki wybór próbek frontów i blatów, co pozwoli nam na wybranie niemal dowolnego odcienia kolorystycznego. Warto dopytać także o możliwe funkcjonalności mebli. Najpopularniejsze z nich to drzwiczki z "cichym domykiem", markowe i solidne zawiasy, ukryte szuflady czy pojemne kosze wewnątrz szafek.

Każdą szafkę możemy zaprojektować dowolnie według własnych potrzeb i uznania, dlatego warto przemyśleć układ sprzętów. Sprawdź ofertę wykonawców mebli pod wymiar w Twojej okolicy.

Na https://www.oferteo.pl/meble-na-wymiar znajdziesz najlepszych specjalistów i szczegółowy przegląd usług, które oferują, a także porównasz ceny i wybierzesz dostępne terminy. Wybierając meble na wymiar, nie martwisz się także o montaż, który odbywa się przez firmę wykonującą meble.

Ile kosztuje wykonanie mebli pod wymiar?

Cena mebli pod wymiar jest zależna od wielkości zabudowy, wybranego materiału oraz zastosowanych rozwiązań i technologii. Meble wykonywane z płyt MDF charakteryzują się dość niską ceną porównywalną z meblami sklepowymi. Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości materiału i wodoodporności, projektując meble do kuchni czy łazienki, wybierzmy płytę laminowaną. Fachowcy zajmujący się wykonaniem mebli doradzą nam najlepsze rozwiązanie dopasowane do funkcji naszego pomieszczenia.

Pojedyncza szafka pod wymiar może kosztować kilkaset złotych. Zabudowa kuchenna to większy koszt zależny od metrażu pomieszczenia oraz technologii, który może wahać się od ok. 6 do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zaletą mebli pod wymiar jest to, że możemy manewrować ceną, zmieniając poszczególne elementy na droższe lub tańsze rozwiązania zamienne. Szafa do garderoby w zabudowie to koszt od 2 do 6 tysięcy złotych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ