Dzięki zastosowaniu łatwych do zestawienia elementów bocznych i narożnych meble z kolekcji „Zola” można dopasować do potrzeb każdej przestrzeni. Fot. Miloo

Dzięki zastosowaniu łatwych do zestawienia elementów bocznych i narożnych meble z kolekcji „Zola” można dopasować do potrzeb każdej przestrzeni. Fot. Miloo

  • Autor: mg
  • 24 sie 2017 11:42 (aktualizacja: 29 sie 2017 11:57)

Meble ogrodowe - co najlepiej sprzedaje się w tym sezonie?

Z technorattanu i drewna, nie tylko wyplatane, ale także tapicerowane, o oryginalnej formie i modułowej konstrukcji – takie meble są najchętniej kupowane w Polsce w sezonie 2017. Przedstawiciele handlu i dystrybutorzy podkreślają, że pod względem sprzedaży bieżący rok jest lepszy od ubiegłego.

Czytaj też: Włoskie meble znanych designerów są już w sprzedaży

Nieciekawe kształty, uboga kolorystyka, niewielki wybór, słaba jakość – tak prezentowały się meble ogrodowe jeszcze kilka lat temu. Zresztą ich „grzechy” można byłoby mnożyć. Dostępna wówczas oferta rynkowa nie sprzyjała tworzeniu oryginalnych aranżacji przestrzeni zewnętrznych. Sytuacja uległa zmianie dopiero w ostatnim czasie.

Obecnie niska cena przestała być decydującym kryterium zakupowym, które kształtuje wybory Polaków. Producenci, zarówno polscy, jak i zagraniczni, których coraz więcej pojawia się na naszym ryku, przekonują, że meble ogrodowe nie muszą być produktami „no name”, a silna, wypromowana marka może być najlepszym wsparciem sprzedaży. Dlatego obraz rynku mebli ogrodowych coraz wyraźniej zaczynają kształtować znane marki.

Sprzedaż mebli ogrodowych w stosunku do zeszłego roku w BM podniosła się o ponad 30%. Holenderskie produkty, które oferuje nasza firma, są ciekawe wzorniczo i jednocześnie dostępne cenowo. W zasadzie w każdej z marek pojawia się kolekcja, która jest jednocześnie przeznaczona do wnętrz, jak i na zewnątrz. Być może to jest klucz do sukcesu sprzedażowego holenderskich marek na polskim rynku – przekonuje Joanna Karniewska, manager ds. rozwoju – rynek kontraktowy w BM Housing.

Na rolę marki wskazuje też Katarzyna Jaros-Puzio, dekorator wnętrz i projektant IKEA: Produkty IKEA od lat cieszą się wielką popularnością wśród klientów, a asortyment letni, podobnie jak inne działy, osiąga świetne wzrosty sprzedaży.

Obok rozpoznawalnych, popularnych marek, o sukcesie rynkowym mebli ogrodowych decyduje rosnąca zasobność portfeli Polaków, a także coraz większy wybór modeli dostępnych w naszych sklepach. Nie można również nie docenić znaczenia współpracy z profesjonalnymi projektantami, z których usług zaczęli korzystać Polacy. Nasze ogrody zaczynają być projektowane z pomysłowością obserwowaną wcześniej wyłącznie w przypadku wnętrz.

Rynek z perspektywami

Trzeba przyznać, że segment mebli ogrodowych należy do grupy najdynamiczniej rozwijających się produktów przemysłu meblarskiego w Polsce. Niewątpliwy wpływ na to mają zmiany nawyków naszych rodaków. Coraz częściej lubimy odpoczywać na świeżym powietrzu, przy sprzyjającej pogodzie spotykamy się na zewnątrz z przyjaciółmi bądź rodziną. Taras czy ogród – każde z tych miejsc wymaga zagospodarowania.

Z satysfakcją obserwujemy, jak poprawia się estetyka otoczenia naszych domów. Polacy przykładają coraz większą wagę do tego, co na zewnątrz – aranżacji ogrodów, altanek, tarasów czy balkonów. Ten dobry zwyczaj dotyczy też mebli ogrodowych – podkreśla Anna Czubińska.

Powoli odchodzą w niepamięć czasy, gdy wystarczyły naprędce przyniesione stoły i krzesła. Teraz ogród staje się wizytówką jego właścicieli na równi z wnętrzem domu. Ma być wyrazem ich dobrego gustu, a także pomysłowości. Nic dziwnego, że do jego aranżacji przykładana jest coraz większa waga. Odpowiedzią na rosnące potrzeby rynku są meble o ciekawym designie i lepszej jakości.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ