Black Red White

Black Red White

  • Autor: Beata Michalik
  • 15 marz 2017 21:05 (aktualizacja: 16 marz 2017 13:11)

"Meble Polska 2017" - nowe oblicze polskiego meblarstwa

Nowe firmy i wielkie powroty stałych bywalców, większe niż do tej pory powierzchnie wystawiennicze, nowe lokalizacje i pomysły na aranżacje stoisk. Na tegorocznych targach "Meble Polska" w Poznaniu wyraźnie widać, że polska branża meblarska ma się całkiem dobrze i pokazuje się zwiedzającym z zupełnie nowej strony.

Ponad 500 wystawców na 55 tys. m2 powierzchni, przedstawiciele największych światowych grup zakupowych z 55 państw - to znacznie lepsze statystyki niż do tej pory, choć jeszcze nie oszacowano dokładnej liczby zwiedzających podczas pierwszych dwóch dni targów. Uwagę gości targowych przykuwała w tym roku przede wszystkim zmiana mapy ekspozycji, których jest więcej niż podczas ubiegłorocznej edycji, wiele firm postawiło też na wyjątkowy wystrój stoisk. Niektóre akcentowały szczególnie przypadające na ten rok jubileusze (m. in. Forte, Szynaka Meble, Klose), inne - zmieniły charakter ekspozycji (np. Meble Wójcik, New Elegance czy Wersal) lub znacząco powiększyły powierzchnię (Vox, Szynaka Meble, Forte). Dużym wydarzeniem okazał się powrót po kilkuletniej przerwie firmy Black Red White, która zajęła około 1.200 m2 powierzchni i zaaranżowała w Pawilonie 3A prawdziwie domowe wnętrza, inspirując się aranżacjami z ubiegłorocznych targów w Mediolanie.

Na wielu stoiskach podkreślano trend wywodzący się z fascynacji naturą (kolory "ziemi", wkomponowane w całość rośliny i elementy z litego drewna). Zwracał też uwagę fakt, że wielu wystawców zdecydowało się w tym roku na otwarcie, całkowite lub częściowe, zamkniętych i dość hermetycznych dotychczas stoisk. Argumentowano to przede wszystkim coraz większą liczbą zwiedzających i koniecznością udostępnienia im przestrzeni niezbędnej do wnikliwego przyglądania się propozycjom produktów na nadchodzący sezon.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ