Stoisko firmy Meble Olejnikowski. Fot. Mariusz Golak

Stoisko firmy Meble Olejnikowski. Fot. Mariusz Golak

  • Autor: mg
  • 20 marz 2017 10:53 (aktualizacja: 20 marz 2017 13:48)

"Meble Polska 2017" - trendy w meblach mieszkaniowych

Poznańskie targi "Meble Polska" stanowią doskonały przegląd nie tylko najnowszych ofert poszczególnych producentów, ale też trendów obowiązujących w branży meblarskiej. W tym roku firmy specjalizujące się w produkcji mebli skrzyniowych postawiły przede wszystkim na nowoczesne bryły i naturalne wybarwienia.

Ostatnia edycja targów "Meble Polska", która zakończyła się w Poznaniu 17 marca br., pokazała, że w segmencie mebli skrzyniowych nadal znaczną część ofert stanowią kolekcje utrzymane w dekorach drewnopochodnych. Zdecydowanie królują dęby, choć coraz więcej firm wprowadza do asortymentu wybarwienia bukowe, a także wiśnię i orzech. Rzecz jasna, każde z tych wybarwień występuje w szerokiej palecie kolorystycznej i wzorniczej. Rośnie też udział mebli wykonywanych z litego drewna i fornirowanych, choć wciąż są to produkty dedykowane odbiorcom z wyższej półki, a tym samym mniej masowe. warto dodać, że coraz częściej tradycyjne wybarwienia zestawiane są z nowoczesnymi bryłami mebli. Cóż, wszystkie raporty i analizy pokazują, że Polacy coraz chętniej wybierają meble utrzymane w szeroko rozumianym stylu nowoczesnym.

Wielu producentów obecnych w Poznaniu zaprezentowało kolekcje, które udanie łączyły dekory drewnopodobne z jednobarwnymi w obrębie tych samych mebli. W takiej sytuacji jeden z dekorów najczęściej występował w postaci umiejętnie wkomponowanych wstawek dekoracyjnych. Na kilku stoiskach można było też zobaczyć przeznaczone do aranżacji pokojów dziennych kolekcje całkowicie białe, choć - zdaniem producentów - wciąż stanowią one bardziej ciekawostkę niż istotny trend sprzedażowy.

Jak podkreślali przedstawiciele wystawiających się w Poznaniu firm, klienci coraz częściej pytają o meble modułowe, umożliwiające bardziej zindywidualizowane aranżowanie pomieszczeń. Tego typu meble cieszyły się w stolicy Wielkopolski dużą popularnością. W zasadzie oferują je już wszyscy czołowi producenci.

Jednocześnie dało się zauważyć, że wiele firm mocno promowało lub uzupełniało swoje oferty o stoły do jadalni - najczęściej rozkładane, wzbogacone o funkcje przechowywania, wsparte na różnego rodzaju, często designerskich podstawach. 

Zdaniem producentów, klienci decydujący się na zakup mebli stają się coraz bardziej świadomi, dlatego liczą się dla nich nie tylko względy estetyczne, ale też funkcjonalne, stąd kładą nacisk na wysokiej jakości okucia, prowadnice i uchwyty.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • kamiz78, 2017-10-17 10:34:35
    We wnętrzach ciagle na topie jest styl skandynawski.. polecam zapoznac się z kolekcją od producenta DomArtStyl domartstyl.pl/meble/fotele/klasyczne/368-fotel-egg