W skład kolekcji Chiaro firmy MC Akcent wchodzi pięć brył: szafka rtv i 4 rodzaje komód o różnych rozmiarach. Fot. MC Akcent

W skład kolekcji Chiaro firmy MC Akcent wchodzi pięć brył: szafka rtv i 4 rodzaje komód o różnych rozmiarach. Fot. MC Akcent

  • Autor: mg
  • 11 kwi 2019 09:22 (aktualizacja: 15 kwi 2019 14:22)

Meble rtv - najnowsze trendy sprzedażowe

Technologia telewizyjna jest obecnie największym impulsem do rozwoju mebli rtv. W obszarze ich wzornictwa wciąż widać wpływ dominujących trendów. Natomiast funkcjonalności zmieniają się wraz z kolejnymi modami na odbiorniki tv.

Funkcjonalny i estetyczny kącik wypoczynkowy to marzenie każdego posiadacza salonu. Oprócz sofy lub narożnika, ważnym jego elementem są meble rtv. Dzięki bogatej ofercie tego typu produktów bez problemu można zaaranżować miejsce przeznaczone do korzystania z uroków tv zarówno w niewielkim pokoju dziennym, jak i obszernym salonie. Niezależnie od powierzchni, którą dysponujemy, otrzymamy spójną stylistycznie przestrzeń, zgodną z aktualnymi trendami.

Rosnąca popularność mebli rtv oraz rozwój tego segmentu produktowego mają niewątpliwie związek z pojawiającymi się na rynku kolejnymi modelami telewizorów czy systemów kina domowego. Nowinki wprowadzane w sprzęcie rtv wymuszają także zmianę myślenia o projektowaniu mebli. Przykłady można mnożyć. Moda na telewizory mocowane do ściany sprawiła, że na rynku pojawiły się przystosowane do tej funkcji panele naścienne. Z kolei ewolucja wyglądu ekranów telewizyjnych wpłynęła także na kształt szafek rtv – stały się one lżejsze wizualnie, a ich formy – nowocześniejsze i bardziej uproszczone.

Jedno pozostało bez zmian, co podkreślają na równi producenci, jak i sprzedawcy mebli rtv – o sukcesie komercyjnym wciąż decyduje umiejętne połączenie walorów wizualnych z użytecznością.

Między klasyką a nowoczesnością

Punktem centralnym salonu niezmiennie pozostaje zestaw wypoczynkowy. Meble rtv stanowią jego dopełnienie, dlatego szczególną popularnością cieszą się szafki rtv o prostym wzornictwie, które nie zdominuje aranżacji. Tym niemniej znajdują w nich odzwierciedlenie wszystkie wiodące obecnie trendy wzornicze.

Z danych sprzedażowych wynika, że klienci preferują przede wszystkim nowoczesne bryły mebli, choć w sklepach bez problemu można również dostać szafki i komody utrzymane w bardziej tradycyjnym stylu.

Polacy chętnie inspirują się skandynawskim minimalizmem, którego znakiem rozpoznawczym są proste, niekiedy wręcz ascetyczne bryły mebli. I takie właśnie są najczęściej kupowane obecnie szafki rtv. Nieodzownym dopełnieniem minimalistycznej stylistyki są jasne, stonowane kolory. By je nieco ocieplić, białe fronty niekiedy zestawiane są z ciepłymi kolorami drewna.

Nie oznacza to bynajmniej, że tradycyjne szafki wykonane z drewna lub płyt drewnopochodnych zostały odesłane do lamusa. Polacy wciąż darzą je wielkim sentymentem, a bogactwo oferowanych dekorów (gatunków drewna, typów usłojenia, dostępnej kolorystyki itp.) sprawia, że każdy znajdzie w tej ofercie odpowiadające mu rozwiązanie.

Obserwując wzrost zainteresowania klasycznymi meblami do salonu, w 2019 roku stawiamy na klasykę. Nasze meble rtv nie są tylko ozdobą. To pomysłowe zagospodarowanie przestrzeni pod telewizorem. Są przede wszystkim funkcjonalne, co sprawdza się zarówno w dużym wnętrzu, jak i w mniejszym mieszkaniu. Klienci wybierają coraz większe meble rtv, na co wpływ ma przede wszystkim trend na duży odbiornik telewizyjny – mówi Dawid Olejnikowski z firmy Meble Olejnikowski. 

Coraz częściej meble rtv oferowane są w postaci systemów modułowych, które pozwalają na samodzielne kreowanie wyglądu wnętrza. Dzięki nim można stworzyć rozbudowaną meblościankę lub też skorzystać z pojedynczej szafki bądź półki – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ