Szafka Incastro. Fot. MC Akcent

Szafka Incastro. Fot. MC Akcent

  • Autor: bm
  • 21 sie 2018 12:23

Meble RTV - przegląd aktualnej oferty z polskiego rynku

Telewizor w salonie jest dość kontrowersyjnym elementem – jedni wolą go ukryć, inni wręcz przeciwnie – wyeksponować. Na rynku dostępne są meble, które pozwolą zrealizować zarówno pierwszy, jak i drugi pomysł na kącik rtv.

Możliwych rozwiązań jest wiele – począwszy od tradycyjnej szafki, poprzez całą meblościankę z miejscem na sprzęt audio-video, aż po panele ścienne, na których możemy powiesić odbiornik.

Polacy coraz rzadziej szukają pełnych kolekcji mebli do pokoju dziennego, w których szafka rtv jest tylko jednym z wielu modułów. W salonie chcemy mieć jak najmniej mebli, które zagracają lub przytłaczają wizualnie wnętrze. Stąd najczęściej wybierane rozwiązanie to dość długa szafka tv, ewentualnie wzbogacona o półkę, która optycznie „zamyka” taki układ na tle ściany. Rzadziej klienci poszukują paneli telewizyjnych, bowiem większość odbiorników jest wyposażona w odpowiedni system do zawieszania na ścianie, bez potrzeby dodatkowej podkładki. Są jednak takie układy mebli, w których panel nie tylko wygląda dobrze, ale też pozwala w ciekawy sposób podkreślić design telewizora.

Jakich rozwiązań jest najwięcej? Wydaje się, że najpopularniejsze są meble rtv o minimalistycznych, geometrycznych formach, wykonane np. z użyciem szkła, dzięki któremu mebel daje wrażenie większej przestrzeni. Taki rodzaj mebli rtv doskonale pasuje do supernowoczesnych odbiorników, stanowi wraz z nimi harmonijną całość. Charakterystyczną wspólną cechą najczęściej sprzedawanych w polskich sklepach modeli szafek rtv jest dążenie do ukrycia wszelkich mało estetycznych z natury przedmiotów – kabli, dekoderów itp. W niektórych w nich można też zamknąć i ukryć sam odbiornik...

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ