Swarzędz Home

Swarzędz Home

  • Autor: bm
  • 23 cze 2017 14:25 (aktualizacja: 25 cze 2017 13:35)

Meble Swarzędz Home dostępne w showroomie Euforma

Od niedawna w showroomie Euforma można obejrzeć i kupić meble marki Swarzędz Home. Nowości firmy prezentowano podczas spotkania dla architektów i projektantów. Showroomy Euforma to miejsca, gdzie dostępne są meble i elementy wyposażenia wnętrz różnych marek, dla których dobre wzornictwo jest szczególnie ważne.

Prawdziwa historia swarzędzkich mebli rozpoczyna się w 1905r. kiedy to w Swarzędzu przy ul. Wrzesińskiej powstaje zakład stolarski Antoniego Tabaki. Po II wojnie na jego bazie powstały Swarzędzkie Fabryki Mebli - firma ta była największym w Polsce producentem i eksporterem mebli. Niestety w realiach wolnego rynku zmiany organizacyjne oraz kapitałowe, spowolniły rozwój firmy, co ostatecznie doprowadziło do jej zamknięcia. Jednak już w 2014 można mówić o odrodzeniu Swarzędza. A dokładnie marki Swarzędz Home, która czerpie inspiracje z tradycji, a swoje nowe produkty tworzy we współpracy z najbardziej doświadczonymi zakładami stolarskimi i tapicerskimi w Swarzędzu. 

Dziś możemy oglądać Swarzędz Home w nowej odsłonie. Cały czas zaskakują nowymi pomysłami oraz wzorami. Potwierdzeniem tego może być spotkanie dla architektów zorganizowane w showroomie w Bydgoszczy. Podczas tego czerwcowego wieczoru zaprezentowano kilka nowości m.in. kolekcję Skey, której autorem jest Jacek Mikołajczak. Kolekcja Skey składa się z łóżka, sofy, regału, hokerów i taboretu. Meble do siedzenia, to unikatowe projekty o poduszkach i siedziskach w kształcie ravioli, na trapezowo ściętych drewnianych nogach. Siedzisko wykonane jest z filcu wełnianego. Dostępne są w dużej gamie kolorów - od pasteli, przez melanże, po nasycone kolory. Skey to również regał, który nawiązuje do lat 60-tych.

Swarzędz Home w swojej ofercie posiada również siedziska, wyróżniające się nie tylko swoim kształtem, ale i wykonaniem oraz przeznaczeniem. Dobrym przykładem jest siedzisko do dynamicznego siedzenia Bamp projektu Kamili Wolskiej. Jest to kilka sklejkowych okręgów podzielonych drewnianymi klockami dystansującymi - tworzy to sprężynujące, elastyczne siedzisko, które zmusza nas do przyjmowania wyprostowanej, korzystnej dla naszego kręgosłupa, postawy. Na bazie sklejki zaprojektowano również ultralekkie, nowoczesne siedziska Nap i Puff. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ