Narożnik Fano. Fot. Stagra

Narożnik Fano. Fot. Stagra

  • Autor: bm
  • 15 gru 2016 10:00 (aktualizacja: 16 gru 2016 08:55)

Meble tapicerowane - najciekawsze nowości 2016 roku!

Druga połowa roku 2015 i rok 2016 przyniosły wiele nowych, ciekawych propozycji w segmencie mebli tapicerowanych. Polsce producenci pokazali, że dbają nie tylko o komfort użytkowania sof i narożników, ale też o ich niebanalny design, wpisujący się w ogólnoświatowe trendy.

Jakie trendy reprezentują meble wypoczynkowe wprowadzone na rynek w ciągu mijającego roku lub nieco wcześniej? Na podstawie dołączonej galerii zdjęć można wysnuć kilka wniosków. Po pierwsze - w oczy rzucają się pastelowe kolory: błękit, jasny róż, malinowy odcień czerwieni, rozbielone zielenie i fiolety, szarość i beż. Niemal nie widać czerni ani czystej bieli, do lamusa zdają się też odchodzić czekoladowe brązy, które jeszcze do niedawna należały do najpopularniejszych kolorów. Wielu producentów zaczęło wprowadzać do oferty niewielkie, dwuosobowe sofy, często na dość wysokich nóżkach podkreślających wrażenie lekkości. Niektóre modele są pozbawione funkcji spania, na rzecz wygodniejszego siedziska, funkcji relaksu itp. Miejsce do spania natomiast niezmiennie oferują duże, wciąż cieszące się popularnością narożniki.

Zdecydowana większość obecnych na rynku mebli wypoczynkowych wykończona jest tkaniną - zamiast skóry czy ekoskóry. Prym wiodą nowoczesne tkaniny o podwyższonych parametrach dotyczących przede wszystkim odporności na czynniki zewnętrzne i łatwości utrzymania w czystości. Coraz więcej mebli wypoczynkowych wzbogaconych jest w opcje ruchomych zagłówków i podłokietników, regulacje głębokości siedziska, możliwość wysunięcia podnóżków itd.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ