Vibe Bed, Adriana Furniture

Vibe Bed, Adriana Furniture

  • Autor: bm
  • 01 sie 2017 07:42 (aktualizacja: 08 sie 2017 22:42)

Meble tapicerowane z funkcją spania - przegląd rynkowych propozycji

Dziś wystarczy już tylko kilka sekund, aby wygodny mebel wypoczynkowy stał się komfortowym łóżkiem. Producenci mebli oferują coraz bardziej przemyślane kształty siedzisk oraz stosują w nich udogodnienia i mechanizmy, które mają zapewnić nam wygodę. Mają też po rozłożeniu coraz większą powierzchnię materaca.

Sofy z funkcją spania są praktycznym rozwiązaniem, a wprowadzane przez producentów nowinki technologiczne i pomysły na zwiększenie komfortu sprawiają, że ich popularność rośnie. Znakomicie sprawdzają się w małych mieszkaniach, w których nie ma osobnych pomieszczeń dla gości, a każdy metr kwadratowy z uwagi na niewielki metraż musi być dobrze zagospodarowany, chętnie jednak kupują je też właściciele domów jednorodzinnych. Są nie tylko wygodne, ale też estetyczne, dlatego w salonie mogą z powodzeniem pełnić rolę dekoracyjną. Ich kolejną ważną zaletą jest fakt, że po złożeniu nie zajmują zbyt dużo miejsca. Dla przykładu - w sofie marki Adriana Furniture – "Hana Bed" mamy do dyspozycji podczas snu aż 155x194 cm powierzchni. Wymiary te nie odbiegają więc od tych stosowanych w pełnowymiarowych meblach sypialnianych.

Funkcja spania ma być przede wszystkim łatwa w użyciu, stąd na naszym rynku coraz więcej ulepszeń, w których specjalizują się producenci akcesoriów. Najlepiej sprawdzają się proste rozwiązania, które w dodatku gwarantują gładką i w miarę równą powierzchnię rozłożoną, nie odbierając jednocześnie wygody sofie w pozycji złożonej. Do najpopularniejszych rodzajów funkcji spania należą: „Easy lift” (otwierana poprzez lekkie uniesienie i wyciągnięcie części do spania. Po rozłożeniu sofy, powierzchnia spania po obu stronach jest równa); „Sedak”, typ belgijka (powierzchnia spania wsparta na konstrukcji stalowej lub aluminiowej, która po złożeniu chowa się pod siedziskiem sofy); „Wózek” (Atutem tej funkcji jest duża i komfortowa powierzchnia spania, wykonana z grubej pianki. Funkcje tego rodzaju, często występują z niewielkim pojemnikiem na pościel, tam gdzie siedziska mają wyższą wysokość.); „DL” (wygodne rozkładanie funkcji, polegające na odchyleniu oparcia mebla do przodu.); „Delfin” (otwierana poprzez wysunięcie i podniesienie części do spania. Duży pojemnik umieszczony pod całą powierzchnią siedziska, otwierany jest jednym ruchem do góry.)

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ