Kuchnia KAMduo ML, dekor buk jasny. Fot. KAM Kuchnie

Kuchnia KAMduo ML, dekor buk jasny. Fot. KAM Kuchnie

  • Autor: bm
  • 19 sty 2018 13:39 (aktualizacja: 23 sty 2018 11:50)

Meble w odcieniach buku - modne rozwiązanie do kuchni

Jednym z wiodących kolorów mebli kuchennych w 2017 roku okazał się buk, szczególnie w wydaniu jasnym. To klasyczna i spokojna alternatywa dla wszechobecnej bieli i popularnych odcieni dębu. Delikatny rysunek drewna i łagodna stylistyka to zalety dekoru, który - nawet w przypadku rozbudowanych systemów mebli - nie przytłoczy wnętrza.

"Nawet zwolennicy modnego stylu nowoczesnego czy aranżacji spod znaku skandynawskiego minimalizmu powoli odczuwają przesyt monochromatyczną bielą i decydują się zastąpić ją dekorami inspirowanymi drewnem w jasnych tonacjach. Dekory te pozwalają zaaranżować uporządkowane i harmonijne wnętrze, zgodne z założeniami stylistyki skandynawskiej, a dodatkowo fantastycznie je ocieplają i wprowadzają wyjątkowo przytulny klimat" - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. - "W ten nowy trend doskonale wpisuje się dekor buk jasny, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem naszych klientów."

Delikatny rysunek drewna i łagodna stylistyka to zalety dekoru, który - nawet w przypadku rozbudowanych systemów mebli - nie przytłoczy wnętrza. Drobne pęknięcia i sęki umieszczone na jasnym, beżowym tle sprawiają, że wzór inspirowany drewnem buka wygląda niezwykle naturalnie. Uniwersalny charakter dekoru pozwala skomponować go z szeroką paletą kolorów i wzorów, z którymi tworzy ciekawe aranżacje. "Dekor bukowy w połączeniu z dekoracyjnymi wstawkami w postaci bieli nadaje kuchni lekkości i świeżości, a dodatkowo optycznie powiększy wnętrze" - podpowiada projektantka. - "Z kolei w połączeniu z czernią zyskuje bardziej nowoczesny „look”, a cała aranżacja nabiera dynamicznego i bardzo wyrazistego charakteru."

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ