Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: bm
  • 23 gru 2016 08:20 (aktualizacja: 27 gru 2016 10:59)

Meble w wirtualnym świecie - na targach IMM 2017

Rośnie tendencja do cyfrowych zakupów w przemyśle meblarskim. Szybki wzrost rynku meblarskiego w internecie stwarza nowe wyzwania dla wielu tradycyjnych dużych sklepów meblowych i detalistów. O tej sytuacji będą dyskutować uczestnicy kongresu, który odbędzie się podczas targów IMM 2017 w Kolonii.

To, co kiedyś uważano za rewolucję w zachowaniach konsumentów, jest teraz już częścią codziennego życia. Bez internetowego handlu trudno dziś wyobrazić sobie życie. Według niedawnego sondażu opublikowanego przez niemiecki Federalny Urząd Statystyczny, 47 mln niemieckich konsumentów zamówiło towary lub usługi przez Internet w 2015 r.

Rośnie tendencja do cyfrowych zakupów w przemyśle meblarskim. Szybki wzrost rynku meblarskiego w internecie stwarza nowe wyzwania dla wielu tradycyjnych dużych sklepów meblowych i detalistów. Muszą one nie tylko znaleźć rozwiązania technologiczne i logistyczne niezbędne dla wprowadzenia wielokanałowej sprzedaży detalicznej, ale także konkurować z istniejącymi sklepami internetowymi, takimi jak Home24.de, moebel.de i 99chairs.com, które wykonują 100% swojej sprzedaży mebli i innych elementów wystroju wnętrz przez internet.
Sprzedaż mebli przez internet jest w tym roku jednym z centralnych tematów na targach IMM w Kolonii. Na czwartym już Kongresie znani prelegenci będą rozmawiać o nowych trendach i cyfrowych strategiach marketingowych. Pod hasłem "wirtualnych światów oraz inteligentnych technologii w meblowym e-commerce", uczestnicy Kongresu spotkają się w dniu 19 stycznia w Centrum Kongresowym północnej części targów Koelnmesse.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ