Dyplom dla firmy Meble Wójcik odebrał Marcin Wójcik. Fot. PTWP

Dyplom dla firmy Meble Wójcik odebrał Marcin Wójcik. Fot. PTWP

  • Autor: bm
  • 14 lut 2016 14:23 (aktualizacja: 15 lut 2016 11:49)

Meble Wójcik – Firma Roku 2015!

Głosami internautów - użytkowników portalu Biznesmeblowy.pl - została wybrana Firma Roku 2015 - Meble Wójcik. Pamiątkowy dyplom wręczyliśmy podczas Gali Meblowej 11 lutego w Katowicach. W imieniu firmy nagrodę odebrał Marcin Wójcik. Serdecznie gratulujemy!

Historia producentów marki Meble Wójcik rozpoczęła się w 1986 roku w Elblągu od niewielkiego, założonego przez Leszka Wójcika zakładu produkcyjnego, który z biegiem lat przekształcił się w Fabrykę Mebli Stolpłyt. Kilka lat później, w 2006 roku wybudowano drugi zakład produkcyjny – Wójcik Fabryka Mebli. Nastąpił dynamiczny rozwój sprzedaży, jednocześnie rosła rozpoznawalność marki Meble Wójcik (wprowadzonej na rynek w 2008 roku) na polskim rynku i popularność mebli elbląskiego producenta na rynkach zagranicznych. W 2012 roku rozbudowano fabrykę o centrum logistyczne z magazynem wysokiego składowania — jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w regionie.

Obecnie powierzchnia produkcyjno-magazyowa obu firm wynosi blisko 60 tysięcy m², a zatrudnionych jest w nich ponad 800 pracowników, którzy dbają o wysoką jakość, oryginalny design oraz wysoki poziom obsługi produktów marki. W drugiej połowie 2014 roku potencjał grupy powiększył się o kolejny zakład – Żuławską Fabrykę Mebli, specjalizującą się w produkcji kuchni oraz frontów mdf. Fabryka została uroczyście otwarta wiosną 2015 roku. Produkty elbląskich fabryk to obecnie meble skrzyniowe produkowane z wysokiej jakości płyty laminowanej o zwiększonej odporności na zarysowania, uszkodzenia, wilgoć i wysoką temperaturę.

Na polskim rynku marka Meble Wójcik zdołała już zdobyć wiernych klientów, a także zdobyć uznanie branży, o czym świadczą takie nagrody. jak Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich, Diament Meblarstwa, Dobry Design magazynu „Dobrze Mieszkaj” czy wysokie 2. miejsce w Rankingu Producentów Mebli Skrzyniowych magazynu „Meble Plus”.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ