Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: mg
  • 22 lis 2016 09:09 (aktualizacja: 22 lis 2016 10:16)

Meble Wójcik o szkolnictwie zawodowym

Już po raz 10. firma Meble Wójcik zorganizowała w Elblągu spotkanie poświęcone szkolnictwu zawodowemu. Wzięli w nim udział dyrektorzy miejscowych gimnazjów, doradcy zawodowi oraz przedstawiciele Urzędu Miasta. Wszyscy oni byli zgodni, że warto inwestować w szkolnictwo zawodowe.

Obecna na spotkaniu Agnieszka Rańcia, specjalista ds. HR w firmie Meble Wójcik, podkreślała rolę szkolnictwa zawodowego i jego perspektywiczność. Zachęcała również młodzież elbląską do zainteresowania się zawodem stolarza. Warmia i Mazury są regionem o bogatych tradycjach meblarskich, dlatego zdobycie takiej profesji daje duże możliwości na tamtejszym rynku pracy.

W Elblągu działa Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług kształcący między innymi na kierunku technik technologii drewna (specjalność meblarstwo), który cieszy się coraz większą popularnością. Jego absolwenci mają zagwarantowaną pracę w jednej z fabryk Mebli Wójcik. Przy tym otrzymują możliwość odbywania praktyk i uczenia się zawodu.

Obecnie firma Meble Wójcik zatrudnia ponad 1.300 osób. Jednak dynamiczny rozwój i kolejne inwestycje producenta z Elbląga sprawiają, że nadal istnieje zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę.

Władze Elbląga przygotowują się do utworzenia jednej, silnej instytucji koordynującej szkolenie zawodowe w mieście, która roboczo została nazwana Elbląskim Centrum Edukacji Zawodowej. Będzie ono kładło nacisk na rozwój szkolnictwo o kierunkach, na które istnieje zapotrzebowanie w regionie, a więc m.in. meblarskich. Zintensyfikowana zostanie również współpraca z podmiotami zainteresowanymi młodymi pracownikami.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ