Rodzina Wójcików. Fot. Meble Wójcik

Rodzina Wójcików. Fot. Meble Wójcik

  • Autor: mg
  • 15 paź 2018 14:38 (aktualizacja: 17 paź 2018 11:01)

Meble Wójcik wśród najlepszych firm rodzinnych

Firma Meble Wójcik znalazła się w czołówce rankingu polskich firm rodzinnych, zorganizowanego przez magazyn "Forbes".

Początki firmy Meble Wójcik sięgają 1986 roku, kiedy to Leszek Wójcik otworzył swój pierwszy zakład produkcyjny. Od tego czasu minęło ponad 30 lat, podczas których firma sukcesywnie się rozwijała, pozostając przez cały czas w rękach rodziny. Po pewnym czasie do założyciela dołączyły również jego dzieci. Wspólnie udało im się stworzyć jedną z największych polskich firm z branży meblowej.

Potencjał drzemiący w rodzinnych przedsiębiorstwach został zauważony przez magazyn "Forbes". Stworzył on ranking najdynamiczniej rosnących firm rodzinnych w Polsce w 2018 roku. W ten sposób wyłonione zostały najszybciej rozwijające się rodzinne biznesy – zarówno na poziomie wojewódzkim, jak i krajowym. Firma Meble Wójcik także znalazła się w tym zestawieniu, zajmując 3. miejsce wśród przedsiębiorstw z województwa warmińsko-mazurskiego oraz 46. pośród firm z całej Polski.

Miano firmy rodzinnej to dla nas pewnego rodzaju nobilitacja. Jesteśmy niezwykle dumni, mogąc mówić o marce Meble Wójcik jako o przedsiębiorstwie zbudowanym na wartościach rodzinnych i rosnącej w siłę, dzięki pracy dwóch pokoleń. Staramy się, aby „rodzinność” była przewagą i mocną stroną naszej organizacji. Udaje nam się to osiągnąć, ponieważ każdy z nas ma jasno określone zadania i obowiązki – mówi Ewelina Wójcik, dyrektor działu marketingu Meble Wójcik. Dwa lata temu stanęliśmy przed ogromnym wyzwaniem, jakim była konsolidacja połączona ze zmianami personalnymi w zarządzie. Trzy spółki zostały połączone w jedną Meble Wójcik, a nowym prezesem zarządu został Piotr Wójcik, przejmując tym samym obowiązki po swoim tacie, Leszku Wójciku. On z kolei został przewodniczącym Rady Nadzorczej firmy. Konsolidacja wymagała od nas ogromnej pracy związanej głównie ze zdefiniowaniem i poukładaniem wszystkich procesów od początku. Jakie są tego efekty? Tegoroczny ranking "Forbes" pokazuje, że zmiany były dobrym krokiem w stronę dalszej realizacji strategii dynamicznego rozwoju spółki – dodaje.

Forum Firm Rodzinnych „Forbesa” to nie tylko publikacja rankingu, ale również seria spotkań regionalnych z firmami, które postrzegane są jako rodzinne. Misją tej inicjatywy jest stworzenie platformy, dzięki której przedsiębiorcy będą mieli możliwość podzielenia się doświadczeniami oraz obawami związanymi z prowadzeniem biznesu, a także zainicjowanie dyskusji dotyczącej wyzwań, które stoją przed firmami rodzinnymi, a do których z pewnością należy kwestia sukcesji.

Kolejne cykliczne spotkanie poświęcone przyszłości polskich rodzinnych firm odbyło się 27 września w Sopocie. W trakcie wydarzenia miało miejsce oficjalne wręczenie nagród dla przedsiębiorstw, które znalazły się w rankingu "Forbesa".

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ