Dziś rozkładane zagłówki to niemal standard w meblach tapicerowanych. Fot. Beata Michalik

Dziś rozkładane zagłówki to niemal standard w meblach tapicerowanych. Fot. Beata Michalik

  • Autor: bm
  • 15 marz 2018 12:05

Meble wypoczynkowe z funkcją relaksu i regulowanymi oparciami

Coraz częściej Polacy poszukują mebli dostosowujących się do sylwetki użytkownika, doskonale wyprofilowanych, pozwalających na bardziej efektywny odpoczynek np. podczas oglądania telewizji lub czytania.

Dzisiejszy klient nie zadowoli się meblem, na którym może jedynie usiąść. Wraz z nowoczesnością i designem, w parze idzie wygoda, którą zapewniają innowacyjne mechanizmy. Są to wartości dodane do standardu, o które coraz częściej dbają rodzimi producenci mebli tapicerowanych. Zastosowanie w kanapach, fotelach czy łóżkach funkcji rozkładania, regulacji kąta nachylenia oparcia, wysunięcia siedziska, podnoszenia podnóżka lub zagłówka, ruchomych blatów w postaci stolików i innych wiąże się też z podwyższeniem ostatecznej ceny mebla.

Najważniejszym zadaniem mebla wypoczynkowego jest zapewnienie maksymalnego relaksu użytkownikowi. Służą temu nie tylko wygodne siedziska i podłokietniki, ale też regulowane zagłówki, wysuwane podnóżki i inne elementy ułatwiające wypoczynek. Popularne są zwłaszcza te funkcje, dzięki którym meble przybierają inny kształt i rozmiar. Są to niewielkie, choć znaczące detale, które zmieniają wizerunek całej bryły i wpływają na jej odbiór. Jedną z najbardziej poszukiwanych przez konsumentów rozważających zakup sofy czy narożnika opcją regulacji jest zmiana położenia i kąta nachylenia zagłówka. Element ten pozwala bowiem na odpoczynek tych części ciała, które są najbardziej zmęczone po długim dniu pracy za biurkiem czy przed komputerem. Z drugiej strony, możliwość szybkiego i nie wymagającego wysiłku złożenia zagłówka pozwala na podniesienie walorów estetycznych kanap, które wydają się wówczas lżejsze i bardziej subtelne.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ