Kolekcja Dovetail firmy John Lewis & Partners. Projekt: Ben Fowler. Fot. John Lewis & Partners

Kolekcja Dovetail firmy John Lewis & Partners. Projekt: Ben Fowler. Fot. John Lewis & Partners

  • Autor: mg
  • 10 lip 2019 11:01 (aktualizacja: 10 lip 2019 12:37)

Meble z czerwonego dębu amerykańskiego zadebiutują w brytyjskiej sieci

John Lewis & Partners, brytyjska sieć luksusowych domów towarowych, zaprezentowała najnowszą kolekcję mebli „Dovetail” wykonanych z czerwonego dębu amerykańskiego, zaprojektowaną przez Bena Fowlera z pracowni Marque Furniture.

Sieć sklepów John Lewis & Partners po raz pierwszy w historii firmy zdecydowała się wypuścić kolekcję mebli z czerwonego dębu amerykańskiego.

Brytyjscy konsumenci mają ściśle określone preferencje względem drewna, z którego mają być wykonane meble w ich domach, co skłania nas do nieustannych poszukiwań interesujących gatunków – powiedział David Barrett z działu zakupów sieci John Lewis & Partners. Czerwony dąb amerykański stanowi doskonałą alternatywę dla dębu europejskiego, który jest chyba najczęściej wykorzystywanym gatunkiem w okresie ostatnich 10 lat. Czerwony dąb to piękne i wysoce odnawialne drewno – z pewnością podbije serca naszych klientów – dodał David Barrett.

„Dovetail” to kolekcja kredensów i komód w trzech rozmiarach. Jej nazwa pochodzi od połączenia zwanego w stolarce jaskółczym ogonem. Wymyślono je w czasach, gdy elementy drewnianych kredensów były łączone przy pomocy złączy jednocześnie mocnych, funkcjonalnych, jak i atrakcyjnych wizualnie. Połączenie na jaskółczy ogon jest charakterystyczne dla całej kolekcji „Dovetail”. Uchwyty wykonane są na bazie wczepów, przymocowanych do drzwiczek i frontów szuflad. Z kolei pionowe kolumny po bokach szafek tworzą elegancki, kontrastujący detal na blatach.

 Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy zaprojektować pierwszą kolekcję mebli z czerwonego dębu amerykańskiego dla sieci John Lewis & Partners. Jestem wielkim zwolennikiem tego gatunku drewna – dobrze się z nim pracuje, ma znakomite właściwości, a w dodatku jest piękną i wysoce odnawialną alternatywą dla dębu europejskiego – powiedział Fowler, który ma na koncie współpracę m.in. z Marks & Spencer czy Ercol. Czerwony dąb amerykański jest uwielbiany w Stanach Zjednoczonych, gdzie zdobi wnętrza jachtów klasy J czy apartamentów na Manhattanie. Jestem przekonany, że spodoba się również Brytyjczykom – dodał Ben Fowler.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ