Meble modułowe Move. Fot. Paola Lenti

Meble modułowe Move. Fot. Paola Lenti

  • Autor: bm
  • 27 lip 2018 10:24 (aktualizacja: 31 lip 2018 07:09)

Meblowe nowości prosto z iSaloni - czy trafią na polski rynek?

Chociaż tegoroczne targi w Mediolanie zakończyły się kilka miesięcy temu, zainicjowane na nich trendy w meblarstwie powoli wchodzą na rynek. Na które produkty i na jakie kierunki w aranżacji wnętrz warto zwrócić uwagę?

Wiele nowości prezentowanych podczas Salone del Mobile w Mediolanie ma szansę znaleźć się również w polskich sklepach. Włoskie targi odwiedzili w tym roku m.in. właściciele showroomu Rooms, aby wybrać produkty do oferty na nowy sezon. Zwrócili uwagę m.in. na:

Regał Super Postion projektu Jean Nouvel Design (Producent MDF Italia)

Rusztowania i półki regału wykonane z wytłaczanego aluminium i połączone za pomocą niewidocznego systemu, który zapewnia stabilność ramy. Warto również zwrócić uwagę na wysoką odporność na obciążenia. Półki wyposażone w wytłaczane aluminiowe zaślepki z połączeniem push-in. Zaletą tego regału jest fakt, że w 100% nadaje się do recyklingu.

Meble wypoczynkowe Cosy projektu Francesco Rota (Producent MDF Italia)

Ponadczasowe linie, miękki i wszechstronny design sprawia, że Cosy to tapicerowany mebel, który oferuje najwyższy komfort wypoczynku. To kolekcja elementów modułowych z siedzeniami o różnych głębokościach i długościach, grzbiety o różnych wysokościach, narożniki oraz stoliki i dodatkowe poduszki. Ten wszechstronny system modułowy stworzony jest z myślą o klientach, którzy mają szeroki wybór w tworzeniu swojej własnej koncepcji.

Meble modułowe Move projektant Francesco Rota (Producent Paola Lenti)

Modułowy system siedzisk Move składa się z elementów dostępnych w dwóch wysokościach i czterech głębokościach siedzeń. Wymiary elementów i możliwość zmiany ich wysokości pozwalają zarówno na kompozycje klasyczne, jak i te bardziej nowoczesne. Szereg szafek wykonanych w całości z drewna lub wykonanych z drewna z pewnymi częściami pokrytymi tkaninami i stolikiem bocznym można zintegrować z systemem. Niskie szafki i boczny stolik są wyposażone w przestrzenie chronione szklaną pokrywą, która może pomieścić niewielkie elementy.

Lampa Ballons projektu Lucie Koldová i Dan Yeffet (Producent: Brokis)

Balony to kolekcja ponadczasowych świateł, która urzeka pięknem wielkoformatowego szkła ręcznego i eleganckim metalowym reflektorem unoszącym się w środku. Urok wzornictwa polega na zastosowaniu dwóch niezależnych elementów szklanych, aby uzyskać wrażenie integralnej całości.  Rozmiar największego modelu przesuwa granice technologii dmuchania szkła i ilustruje wyjątkowe umiejętności i kunszt rzemieślników z Czech. Kolekcja Balloons jest jednym z filarów portfolio Brokis. Lampy są dostępne w trzech rozmiarach. 

Lampa Sampei projektu Enzo Calabrese (Producent: Davide Groppi)

Lampa podłogowa ze ściemniaczem i regulowanym reflektorem została zaprojektowana przez Enzo Calabrese. Wykonana jest z metalu i włókna szklanego. Istnieje kilka wysokości do wyboru 230 cm, 260 cm, 290 cm, 440 cm. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ