Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: bm
  • 05 gru 2016 10:34 (aktualizacja: 05 gru 2016 11:18)

Meblowi liderzy polskiego eksportu na Liście 2000

Prestiżowa "Lista 2000" ogłaszana co roku przez Rzeczpospolitą to okazja do wyróżnienia tych firm, które najbardziej przyczyniają się do rozwoju polskiego eksportu i promowania polskiej marki na rynkach zagranicznych. Sprawdziliśmy, które firmy z branży meblarskiej znalazły się wśród nagrodzonych.

CZYTAJ TEŻ: Laureaci Superbrands w branży meblarskiej

Ogólnopolski dziennik „Rzeczpospolita” opublikował coroczną Listę 2000 Polskich Przedsiębiorstw i Eksporterów oraz wyróżnił firmy szczególnie efektywnie i dynamicznie rozwijające się. Laureaci 35 nagród przyznanych najbardziej dynamicznym i ambitnym z 2 tysięcy przedsiębiorstw są wizytówką polskiej gospodarki. Przyznano je w trzech kategoriach. Najwięcej przedsiębiorstw, bo 20, uhonorowano tytułem Dobra Firma. Są to firmy uznane za najbardziej dynamicznie rozwijające się, mogące pochwalić się nie tylko wysokim i stabilnym wzrostem przychodów, ale również zyskownością. Branżę meblarską na tej liście reprezentują trzy firmy: Forte (Ostrów Mazowiecka), Malow (Suwałki) oraz Sits (Brodnica).

Pięć przedsiębiorstw nagrodzono tytułem Orzeł Eksportu. Była to czwarta edycja nagrody przyznawanej pięciu firmom, które najbardziej dynamicznie rozwijają sprzedaż zagraniczną, zwiększając także jej rentowność. Wśród laureatów są ponownie Fabryki Mebli Forte oraz Sits.

Przyznano również tytuły Marka Eksportu. Zasłużyły na nie przedsiębiorstwa będące w znakomitej kondycji finansowej, które wykazują się znaczącą dynamiką oraz wielkością eksportu towarów bądź usług w ostatnich latach. W tej kategorii również nagrodzono firmę Forte, która tym samym okazała się bezkonkurencyjna we wszystkich trzech kategoriach.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ