• Autor: ab
  • 27 gru 2013 18:01

Metalmex inspiruje

Już po raz drugi w siedzibie firmy Metalmex wk. Poznania odbyły się targi wewnętrzne „Trendy iinnowacje 2011”. Celem organizatora było zainspirowanie branży – nie tylko nowościami produktowymi, ale też bogatym programem uzupełniającym.

Przede wszystkim jednak liderzy branży zaprezentowali w firmie Metalmex to, co na rynku nowe, o czym powinno się wiedzieć. Okazało się, że Beko, Blum, Firma Kruger, Furnika, Gamet, Hettich, Häfele, Holz-Herr, Homag, Hranipex, Kronospan, Nomet, PPH Szymsiak, Rehau, Schwinn, Siro, TCo., Thermoplast, Union-Knopf, Wiech, Zobal stawiają na innowacje, nowe technologie, ciekawe wzornictwo i ekologiczne rozwiązania.

Na przykład: dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy kompaktowego centrum obróbczego „BHX 050 Optimat” przeprowadzone przez Homag Polska. Firma eksponowała też dyplom przyznany za Certyfikat Wiarygodności Biznesowej nadawany za najwyższą ocenę stabilności firmy w roku 2010 wg D&B Poland. Natomiast Hettich Polska prezentował nowe uchwyty „ProDecor” oraz system „InnoTech” i „DesignSide”. Firma zachęcała klientów specjalną promocją na wybrane systemy szuflad. Zkolei Fabryka Frontów Meblowych Wiech postawiła na wysoki połysk – fronty z MDF, szkła lacobel i forniru. Informowała też o wydłużeniu gwarancji na produkty aż do 5 lat. Union Knopf Polska (współpracujący z Metalmeksem od 8 lat) pokazał nowe modele uchwytów meblowych, m.in. „217-217”, „217.791” i „217.803”. Również na stoisku firmy Nomet nie zabrakło uchwytów, które nie były wcześniej nigdzie prezentowane. Firma pokazała też wysokie cargo niemieckiej firmy Shock oraz niskie cargo z pełnym dnem z płyty. Hranipex promował obrzeża ABS, które dostarcza takim firmom, jak Kronopol, Kronospan, Pfleiderer czy Egger. Nowości tej firmy zostały wykorzystane w kolekcjach „Symfonia (Kronopol) i „Global” (Pfleiderer). Oczywiście na ekspozycjach innych wystawców też nie brakowało atrakcji.

Ponadto można było oglądać: wystawę prac absolwentów Politechniki Poznańskiej: „Idee, wizje, rzeczywistość” i wystawę fotograficzną Marzeny Olejniczak: „Poznań – miasto zduszą”. Oprócz tego Honda wystawiła najnowsze modele motocykli, a Mercedes pokazał samochody.

Przygotowano też bogaty program artystyczny, obejmujący konkursy, pokaz walki medalistów mistrzostw Europy w karate oraz show mistrza świata w trialu, Marcina Bugajewskiego, oraz występ poznańskiego zespołu „Blue Wave Band”. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ