Mikomax Smart Office

Mikomax Smart Office

  • Autor: bm
  • 11 lip 2017 16:07

Mikomax odebrał prestiżową nagrodę za wzornictwo

Firma Mikomax Smart Office odebrała najwyższe wyróżnienie Red Dot Best of the Best Award w kategorii Product Design. Jury doceniło projekt "Stand Up R", czyli dedykowane współczesnemu miejscu pracy biurko z regulowaną wysokością blatu, umożliwiające pracę zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej.

3 lipca, w Essen Aalto Theatre w Niemczech, odbyło się uroczyste wręczenie tegorocznych nagród Red Dot, jednego z najważniejszych międzynarodowych wyróżnień w obszarze designu.

"W nominacjach do Red Dot Awards uczestniczą firmy z całego świata, reprezentujące aż 47 branż – od mebli poprzez przedmioty codziennego użytku, elektronikę, aż po samochody i obiekty małej architektury miejskiej. Nagroda sama w sobie jest już ogromnym wyróżnieniem, jednak grono jej laureatów jest szerokie – w tym roku przyznano ponad 1400 takich tytułów. Natomiast tytuł „Best of the best” zarezerwowany jest dla grona 50-100 firm i oznacza najwyższą jakość na skalę globalną" - mówi Janusz Mikołajczyk, Prezes Zarządu Mikomax Smart Office, który w imieniu firmy odebrał wyróżnienie.

Regulowana wysokość blatu w biurku "Stand Up R" pozwala wygodnie pracować w pozycji stojącej osobom o różnym wzroście. Jednak to, co wyróżnia go wśród innych tego typu rozwiązań dostępnych na rynku, jest opatentowany mechanizm regulacji blatu. Sprawia on, że przechodzenie z jednej pozycji do drugiej jest wyjątkowo szybkie i intuicyjne. Manualna regulacja oznacza też, że nie jest konieczne podłączenie biurka do prądu, tak jak w wypadku mebli zasilanych elektrycznie.

"Ideą, która przyświecała stworzeniu biurek Stand Up R, było dosłownie ujęcie w „ramy" blatów roboczych o zmiennej, regulowanej wysokości. Prostokątna rama może byś wykonana ze stali lub drewna i stanowić element ażurowy, lekki, otwarty nie ograniczając dopływu światła lub element pełny, zamknięty, wypełniony płaszczyzną, który mocno wydziela pojedyncze stanowiska pracy. Pojedyncza rama może być bokiem pojedynczego lub przegrodą pomiędzy kilkoma biurkami. Forma, w założeniu prostej ramy, ma być stylistycznie możliwie neutralna, aby mogła się dobrze wpisywać w różnorodną architekturę" – przekonuje Tomasz Augustyniak, autor nowej odsłony "Stand Up".

Biurko "Stand Up R" i inne nagrodzone rozwiązania przez kolejne tygodnie będzie można oglądać w ramach wystawy specjalnej w Red Dot Design Museum Essen.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ