• Autor:
  • 27 gru 2013 18:02

Milionowe inwestycje firmy Profim z Turka

Duże hale produkcyjne, nowoczesne maszyny i szkolenia pracowników to główne kierunki inwestycji Profim, polskiego producenta foteli i krzeseł biurowych z Turku. W tym roku wydadzą na nie prawie 15 mln.

Nowości maszynowe

Nowy automat do cięcia rur, giętarka, tokarki, frezarki i kilka pras to tylko część nowych urządzeń, które w tym roku wzbogaciły park maszynowy Profim. Miesiąc temu uruchomiono także nową lakiernię proszkową.

Dzięki tym inwestycjom chcemy przede wszystkim zwiększyć liczbę produkowanych wyrobów – mówi Grzegorz Dybus, dyrektor ds. Logistyki i Produkcji Metalowej – Z pewnością dzięki dużej automatyzacji znacznie poprawi się również rentowność naszej firmy, a czas realizacji zamówień wyraźnie się skróci.

Większe możliwości

Profim znacznie zwiększa także swoją powierzchnię produkcyjną. W tym roku oddała do użytku halę o powierzchni 7,65 tys. m2, a w najbliższym czasie produkcja ma ruszyć również w dwóch kolejnych o powierzchniach: 1,7 tys. m2 i 3,5 tys. m2.

Jednak to nie jedyne inwestycje Profim. Przedsiębiorstwo coraz większą wagę przykłada bowiem do szkolenia swoich pracowników. W tym celu uruchomiło projekt Kaizen, czyli metodę ciągłej poprawy i wydajności pracy, która angażuje wszystkich pracowników i pozwala na szybką poprawę efektywności bez konieczności ponoszenia ogromnych kosztów nowych inwestycji.

Program ten już zaczyna przynosić wymierne korzyści – twierdzi Tadeusz Walczak, odpowiedzialny za wdrażanie projektu Kaizen w Profim. – Do tej pory przeszkoliliśmy około 40 osób ze średniego i wyższego kierownictwa produkcyjnego. Jednak docelowo w programie wezmą udział wszyscy pracownicy związani z produkcją. Wówczas z pewnością efektywność naszej pracy będzie jeszcze wyższa.

W sumie tegoroczne inwestycje Profim wyniosą 14,85 mln zł. To dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku. Jednak plany są w dalszym ciągu bardzo ambitne. W przyszłym roku zamierzamy powiększyć i dozbroić narzędziownię, jeszcze lepiej wyposażyć wydział produkcyjny oraz rozbudować chromownię – mówi Grzegorz Dybus. – Natomiast naszych pracowników z pewnością ucieszy planowany całkowity remont części socjalnej jednego z zakładów oraz oddany właśnie nowy parking na 170 samochodów.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • x, 2019-01-01 23:48:01
    Z TURKU, nie TURKA.
    Turka to można na kawe zaprosić :D