Minister Mateusz Morawiecki. Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

Minister Mateusz Morawiecki. Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

  • Autor: bm
  • 04 gru 2016 11:06 (aktualizacja: 05 gru 2016 08:56)

Minister Rozwoju: branża meblarska perłą polskiej gospodarki

"Mamy dużą szansę odnieść na tym polu światowy sukces, dlatego prowadzimy politykę wspierania produkcji i wdrażania innowacji. Staramy się, aby branża meblarska miała jak najlepsze możliwości dotarcia na rynki zagraniczne." - powiedział minister Mateusz Morawiecki.

"Dziś jesteśmy numerem trzy w Europie, ale za kilka lat mamy szansę być liderem. Głęboko w to wierzę" – podkreśla w rozmowie z agencją Newseria Biznes wicepremier i minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, który pod koniec listopada wziął udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod zlokalizowaną w Suwałkach nową fabrykę Forte SA.

Według prognoz tegoroczna wartość eksportu mebli przekroczy 41,64 mld zł. Polskie firmy bardzo dobrze radzą sobie na zagranicznych rynkach. "To perła polskiej gospodarki, która z trzeciej pozycji może awansować na lidera" – ocenia wicepremier Mateusz Morawiecki. Firma Forte, jeden z największych krajowych eksporterów, zamierza umocnić swoją pozycję i zainwestuje blisko 700 mln zł w nową halę magazynową, zakład produkcji płyt wiórowych i fabrykę mebli w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

"Polskie firmy produkujące meble umieją sprostać wymaganiom rynku. Liczy się nie tylko dobre wzornictwo, serwis i wysoka jakość, lecz także elastyczność i umiejętność odpowiadania na potrzeby klientów. Trzeba być francuskim we Francji, niemieckim w Niemczech i polskim w Polsce" – uważa Maciej Formanowicz, prezes zarządu Forte.

Źródło: Newseria

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ