Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. Fot. Mariusz Golak

Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. Fot. Mariusz Golak

  • Autor: mg
  • 16 marz 2017 11:08 (aktualizacja: 16 marz 2017 12:50)

Ministerstwo Rozwoju zapowiada wsparcie dla przemysłu meblarskiego

W strategii odpowiedzialnego rozwoju w Planie Morawieckiego branża meble stanie się jednym z projektów strategicznych - powiedziała Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju podczas wizyty na targach "Meble Polska" i "Arena Design".

W zakresie produkcji mebli nie konkurujemy tylko i wyłącznie tanią siłą roboczą, ale ergonomią, funkcjonalnością, no i wreszcie designem - powiedziała podczas breafingu prasowego na targach w Poznaniu Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. I dodała: Żadna inna polska branża nie urosła w takim tempie w ciągu całej transformacji ustrojowej.

Chcemy, aby w tych miejscach, w których już mamy przewagi konkurencyjne, żebyśmy rośli jeszcze szybciej - podkreślała Jadwiga Emilewicz.

Minister wskazała także obszary, w których rząd może wesprzeć polski przemysł meblarski. Możemy zaoferować pewne zmiany legislacyjne, tam gdzie one są niezbędne. Ale drugim, nie mniej istotnym elementem, jest coraz silniejsza promocja tej marki - powiedziała Jadwiga Emilewicz. Poinformowała, że w ciągu najbliższych 5 lat do branży meblarskiej ma trafić ponad 200 mln zł w postaci dopłat bezpośrednich.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ