Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: bm
  • 08 wrz 2016 09:32 (aktualizacja: 09 wrz 2016 08:25)

Można już starać się o dofinansowanie na wzornictwo!

Wystartowała druga edycja konkursu, w którym przedsiębiorcy z Polski Wschodniej mogą zdobyć do 100 tys. zł na przeprowadzenie audytu wzorniczego i stworzenie strategii wzorniczej. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozdysponuje 5 mln zł. Wnioski przyjmować będzie do 5 października 2016 r.

"Odpowiednie wykorzystanie wzornictwa pozwala firmom skutecznie budować przewagę na rynku. Dlatego w Programie Polska Wschodnia nie mogło zabraknąć środków na ten cel" – zaznaczył wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Konkurs dotyczy I etapu wsparcia oferowanego w działaniu 1.4. Wzór na konkurencję Programu Polska Wschodnia. Mogą wziąć w nim udział mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa z Polski Wschodniej.

Firmy mogą starać się o maksymalnie 100 tys. zł na przeprowadzenie z pomocą ekspertów audytu wzorniczego i opracowanie na jego podstawie strategii dalszych działań. Gdy ten etap zrealizują, mogą starać się o kolejne fundusze – do 3 mln zł na wdrożenie opracowanej strategii, czego rezultatem będzie wykreowanie i wprowadzenie na rynek innowacji. Konkurs dotyczący tego etapu wsparcia potrwa do 28 kwietnia 2017 r.

To już druga edycja konkursu, w którym firmy mogą wnioskować o środki na audyt i strategię wzorniczą. Pierwszy nabór cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Złożono 214 wniosków, z czego do dofinansowania wybrano 66 projektów. Nie zabrakło również przedsiębiorstw z branży meblowej. Wśród wybranych znalazły się między innymi projekty firm: Meble Taranko, ADB Furniture, Mebelux, czy Meble Tora.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ