Projekt Przemek Kuśmierek. Fot. Bartosz Jarosz

Projekt Przemek Kuśmierek. Fot. Bartosz Jarosz

  • Autor: PAP
  • 12 marz 2020 09:04

MR: zaleca się przedsiębiorcom kontakt z klientami za pomocą urządzeń teleinformatycznych

Zachowanie bezpiecznej, ok.1,5-metrowej odległości od rozmówcy, zapewnienie czystych i higienicznych pomieszczeń oraz w miarę możliwości, kontakt z klientami za pomocą urządzeń teleinformatycznych - takie zalecenia dla przedsiębiorców wydały resort rozwoju oraz GIS w związku z koronawirusem.

Ministerstwo Rozwoju oraz Główny Inspektor Sanitarny (GIS) zalecają, by w przedsiębiorcy zachowali bezpieczną odległość od rozmówcy (1-1,5 metra), promowali dokonywanie płatności bezgotówkowych.

Według zaleceń, przedsiębiorcy powinni upewnić się, że pracownicy oraz klienci mają dostęp do miejsc, w których mogą myć ręce mydłem i wodą. Umieścić dozowniki z mydłem lub innym płynem odkażającym w widocznych miejscach i upewnić się, że dozowniki te są regularnie napełniane oraz wywiesić w widocznym miejscu informacje, jak skutecznie myć ręce. Ponadto upowszechniać wśród pracowników wiedzę z zakresu BHP.

Resort przypomina, że podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką, a potem jak najszybciej wyrzucić ją do zamkniętego kosza i umyć ręce, używając mydła i wody, lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60 proc.). Powinno się też, aby nie obawiać się zwracać uwagi współpracownikowi i klientom, aby nie kasłał i nie kichał w naszym kierunku.

Pracodawcy powinni zapewnić, aby pomieszczenia były czyste i higieniczne: powierzchnie dotykowe takie jak: biurka, stoły, klamki, włączniki światła, poręcze i inne przedmioty (np. telefony, klawiatury, terminale płatnicze), a także wyposażenia magazynów oraz urządzenia do przemieszczania wewnętrznego towarów muszą być regularnie wycierane środkiem dezynfekującym lub przecierane wodą z detergentem; wszystkie obszary często używane, takie jak toalety, pomieszczenia wspólne, powinny być regularnie i starannie sprzątane z użyciem wody z detergentem - podało ministerstwo. (PAP)

autor: Longina Grzegórska-Szpyt

lgs/ drag/

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ