System szaf Wektra. Fot. Black Red White

System szaf Wektra. Fot. Black Red White

  • Autor: bm
  • 06 gru 2016 14:06 (aktualizacja: 08 gru 2016 09:12)

Na co zwracają uwagę klienci przy wyborze szafy?

Dwudrzwiowa, trzydrzwiowa, a może narożna? W kolorach drewna, z elementami lustra, w wysokim połysku... Pomysłów na wykonanie prostej szafy wolno stojącej, która uzupełni umeblowanie sypialni, może być wiele. Obok wyglądu jednak najbardziej liczy się funkcjonalność i odpowiednie gabaryty mebla.

Szafy o różnych rozmiarach są obecnie coraz bardziej popularne na polskim rynku. Trend ten jest odpowiedzią między innymi na rosnącą liczbę niewielkich mieszkań, w których wygospodarowanie oddzielnej sypialni bywa prawdziwym wyzwaniem dla użytkowników. W cenie są więc meble w miarę mobilne, o stosunkowo niewielkich gabarytach, stwarzające możliwość dowolnej aranżacji wnętrza poprzez łączenie i mieszkanie różnych elementów. Dołączenie np. do narożnej szafy elementu dwudrzwiowego pozwoli stworzyć namiastkę prawdziwej garderoby, a połączenie jej dodatkowo z regałem na książki – domową biblioteczkę.

Większość dostępnych na polskim rynku kolekcji mebli do sypialni zawiera szafy o różnych wymiarach i różnych sposobach otwierania (rozwieralne lub przesuwne), dzięki czemu każdy może wybrać coś dla siebie. Różne są też możliwości wykończenia szaf i dopasowania ich dzięki temu do stylu pomieszczenia i do pozostałych mebli, które się w nim znajdują. Przykłady różnych rozwiązań znajdziemy w publikowanym na sąsiednich stronach przeglądzie. Dla tych, którzy chcieliby optycznie powiększyć wnętrze, odpowiednie będą propozycje szaf ze wstawkami z lustra lub ze szkła lacobel (np. „Elda” Black Red White, „Beta” Helvetii, „Desjo” Szynaka Meble czy „Oleo” Klose”). Zwolennikom elegancji i ekskluzywnej klasyki dedykowane są szafy z oryginalnymi wstawkami np. z tkaniny, skóry czy ryflowanego drewna (np. „Verano”, „Maganda” Mebinu czy „Oleo” firmy Klose). Sporo modeli łączy powierzchnie matowe z wysokopołyskowymi, elementy bieli z kolorami drewna, dodatkowym urozmaiceniem w niektórych szafach są nietypowe uchwyty, wbudowane szuflady czy elementy otwarte. Dobrze zaprojektowana i wykonana z dobrej jakości materiałów szafa może być prawdziwą ozdobą sypialni i – wbrew pozorom – wcale nie musi zagracać pomieszczenia, chociaż często takie właśnie skojarzenia wywołuje.

Warto też zwrócić uwagę na wnętrze szafy. Większość z prezentowanych w przeglądzie modeli posiada bogate wyposażenie – półki, wieszaki, lustra wewnętrzne, wbudowane oświetlenie ledowe, systemy push-to-open w szufladach itd. Mile widziane przez niektórych klientów są też nietypowe kształty frontów szafy (np. „Tambura” z kolekcji MC Akcent”, czy „Fabio” marki Layman).

Większość prezentowanych szaf utrzymana jest w stylistyce nowoczesnej, mają proste formy i zgodne z trendami dodatki. Dla amatorów eleganckiej klasyki są też jednak propozycje lekko stylizowane – należy do nich między innymi „Wiktoria” firmy Mebin czy „Fugato” firmy Layman.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ