Firma DeDe Furniture zdobyła iF Design Award za panele akustyczne EHØ

Firma DeDe Furniture zdobyła iF Design Award za panele akustyczne EHØ

  • Autor: bm
  • 20 marz 2018 08:32

Nagroda iF Design 2018 dla polskiego producenta mebli

Polski producent mebli DeDe Furniture zdobył prestiżową nagrodę iF Design Award 2018. Jury doceniło panele akustyczne EHØ tej marki – za innowacyjność i realizację oraz funkcjonalność.

Panele akustyczne EHØ polskiej firmy DeDe Furniture zdobyły prestiżową nagrodę iF Desing Award 2018. Jako jedyny polski produkt zostały wyróżnione w kategorii Produkty: Materiały/Ściana/Podłoga.

iF Design Award należy do najbardziej liczących się konkursów wzornictwa na świecie. Od ponad 60 lat certyfikat iF uznawany jest jako znak doskonałości projektowej. Dla projektantów, producentów stanowi najlepsze świadectwo jakości. Wśród użytkowników to symbol wysokiej klasy produktu i zaufania. „Nagrodzenie paneli EHØ certyfikatem iF to wielki sukces. Zdobyty tytuł jest potwierdzeniem jakości naszego produktu i dobrze ulokowanej inwestycji. Z pewnością otwiera nam to jeszcze szerzej drzwi na rynki międzynarodowe" – powiedział Paweł Małek, prezes DeDe Furniture.

Co roku w konkursie iF Design Award bierze udział kilka tysięcy firm z całego świata. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 9 marca br. w Monachium. W ceremonii uczestniczyło 2000 gości z 36 krajów.

Panele akustyczne EHØ służą do poprawy parametrów akustyki pomieszczeń. Innowacyjność produktu polega na połączeniu w jednej strukturze funkcji rozpraszania i absorbowania dźwięku. Jednocześnie wykonana z litego drewna designerska konstrukcja stanowi oryginalny element dekoracyjny wnętrz. Panele to całkowicie polski wynalazek. Autorami pomysłu są krakowscy przedsiębiorcy z firmy DeDe Furniture współpracujący z projektantami ze studia To-Do Product Design oraz inżynierami z Akademii Górniczo Hutniczej. Panele akustyczne EHØ pomagają w dostosowaniu pomieszczeń do obowiązującej od stycznia 2018 r. normy akustycznej PN-B-02151-4:2015-06.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ