Kolekcja "Nature" firmy Vox. Fot. Vox

Kolekcja "Nature" firmy Vox. Fot. Vox

  • Autor: mg
  • 07 lis 2018 12:20 (aktualizacja: 08 lis 2018 14:00)

Najbardziej medialne marki meblarskie w Polsce

Ogłoszone zostały wyniki rankingu Top Marka 2018, który bada obecność polskich marek w mediach. W kategorii "meble" w pierwszej trójce znalazły się: IKEA, Meble Wójcik oraz Forte.

Badanie "Top Marka 2018" jest wspólnym przedsięwzięciem pomysłodawcy projektu - magazynu „Press” i autora metodologii – Press-Service Monitoring Mediów. Ranking został stworzony na podstawie analizy materiałów pochodzących z prasy, Internetu i social mediów, opublikowanych od 1 lipca 2017 roku do 30 czerwca 2018 roku. W badaniu wyselekcjonowano 50 branż najczęściej pojawiających się w mediach. W każdym z sektorów wyłoniono 10 brandów, o których wzmiankowano najwięcej. O miejscu w rankingu decydował wskaźnik siły marki, który był wypadkową kilku zmiennych – liczby publikacji, impaktu oraz indeksu sentymentu, które świadczyły zarówno o liczbie kontaktu odbiorców z marką, jak i jakościowej ocenie komunikatu na jej temat.

Tegoroczny, jedenasty już ranking "Top Marka" objął aż 500 brandów. Wśród nich znalazła się również meble. Na podium w kategorii "meble" znalazły się firmy: IKEA, Meble Wójcik oraz Forte. Wśród pierwszych 10 brandów meblsrakich pojawiły się także: Black Red White (4. miejsce), Szynaka Meble (7. miejsce) czy Vox (8. miejsce).  

Zajęcie drugiego miejsca, zaraz po globalnej marce, jaką jest IKEA, to ogromne wyróżnienie. Dla nas, jako firmy rodzinnej, budowanie pozytywnego i spójnego wizerunku marki Meble Wójcik w mediach jest tym bardziej istotne, gdyż wszystkie produkty i informacje, które wypuszczamy na rynek, są bezpośrednio firmowane naszym nazwiskiem – mówi Ewelina Wójcik, dyrektor Działu Marketingu Meble Wójcik. Tegoroczne wyniki badania "Top Marka 2018" pozwolą nam nie tylko na przeanalizowanie naszych dotychczasowych działań komunikacyjnych w obszarze samej branży meblowej i naszej bezpośredniej konkurencji, ale również innych brandów, które zostały uwzględnionych w zestawieniu – dodaje.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ