• Autor:
  • 27 gru 2013 18:01

Najdłuższa sofa na świecie rekord Guinessa

Najdłuższa sofa na świecie ma 51,4 metra długości, nazywa się "Diva" i została wyprodukowana przez duńską firmę BoConcept.

Sofa, zaprojektowana i wykonana specjalnie na festiwal sztuki w Aarhus w Danii, została zgłoszona do konkursu Guinnessa w sierpniu 2007 r. Pomyślnie przeszła wymagane regulaminem testy i w styczniu tego roku została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Sofa "Diva", podobnie jak inne meble BoConcept, jest sofą modułową i można ją dostosować do różnych potrzeb i oczekiwań – jak się okazuje, pasuje nie tylko do mieszkań, lecz również do przestrzeni miejskiej, z powodzeniem zastępując ławki. Obecnie sofa podróżuje po całym świecie, wzbudzając zainteresowanie i uśmiech na twarzach przechodniów.

W dniach 14-21 lipca, w czasie trwania regat Toyota Sopot Match Race 2008, najdłuższa sofa na świecie zawita do Polski i stanie na molo w Sopocie. Niewątpliwie będzie atrakcją oraz wygodnym miejscem do odpoczynku dla tysięcy turystów odwiedzających tę letnią stolicę Polski – podobnie jak najdłuższa ławka świata zaprojektowana przez Gaudiego i stojąca w jednym z parków Barcelony.
Fakty o najdłuższej sofie świata:
· Projekt: Anders Norgaard dla BoConcept
· Długość: 51,4 m
· Waga: 1.250 kg
· Opiera się na 54 nogach
· Wygodnie pomieści 104 osoby

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ