IKEA. Fot Wikimedia

IKEA. Fot Wikimedia

  • Autor: mg
  • 02 marz 2017 09:40 (aktualizacja: 02 marz 2017 10:58)

Najlepszy sklep marki IKEA znajduje się we Wrocławiu

Sklep IKEA we Wrocławiu otrzymał tytuł "Najlepszego sklepu w 2016 roku". W głosowaniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich krajów, w których szwedzki koncern prowadzi działalność. Nagrodę z rąk Ingvara Kamprada, założyciela Grupy IKEA, odebrał Roy Dewar, który od 2014 roku kieruje wrocławskim sklepem.

Wrocławski sklep IKEA jest liderem wśród polskich punktów handlowych szwedzkiej marki. To właśnie w nim po raz pierwszy wprowadzono nowoczesne rozwiązania w dziedzinie sprzedaży wielokanałowej - "Meble na telefon” oraz „Meble przez Internet”. Dlatego został on wytypowany do konkursu. 

Do ścisłego finału zostały zakwalifikowane także sklepy ze Stanów Zjednoczonych, Japonii, Austrii i Litwy. W ostatecznym głosowaniu bezkonkurencyjna okazała się Polska, a wrocławski sklep wyprzedził 339 sklepów Grupy IKEA działających w 28 krajach.

W 2016 roku polski oddział IKEA odnotował rekordowe wyniki sprzedaży w wysokości 3,22 mld zł. W naszym kraju znajduje się obecnie dziewięć sklepów szwedzkiego giganta. W ubiegłych 12 miesiącach odwiedziło je prawie 28 milionów osób.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ