Ballerina. Fot. Mat. prasowe Koelnmesse

Ballerina. Fot. Mat. prasowe Koelnmesse

  • Autor: bm
  • 21 sty 2019 12:14 (aktualizacja: 22 sty 2019 10:22)

Najnowsze trendy w kuchni - zobacz, co pokazały firmy na "Living Kitchen 2019"!

Podczas trwającej równolegle z targami IMM Cologne ekspozycji Living Kitchen 2019, 271 wystawców z 28 krajów prezentowało najnowsze trendy i innowacyjne rozwiązania w projektowaniu i wyposażaniu kuchni.

Zanotowano odsetek odwiedzających z zagranicy na poziomie 53 procent, co oznacza, że impreza po raz kolejny okazała się bardzo międzynarodowa. Nowatorskie prezentacje producentów, światowe premiery nowych mebli kuchennych, urządzeń elektrycznych, akcesoriów i inspirujący program wydarzeń - jednym słowem znakomita mieszanka wszystkiego, co łączy się z kuchnią i gotowaniem zapewniła stały poziom odwiedzających przez wszystkie dni targów oraz wpłynęła na zadowolenie wystawców. Podczas dni otwartych targi Living Kitchen odwiedziło około 50 000 konsumentów, w tym wielu z sąsiedniej Belgii i Holandii.

Na ekspozycjach uwagę zwracały przede wszystkim meble - to, co pokazali producenci, udowodniło, że wciąż priorytetem jest domowe ciepło i przytulność, przy jednoczesnym śmiałym wprowadzaniu nowych elementów, technologii i innowacyjnych materiałów. Połączenie kolorów drewna z szarością, grafitem i czernią, elementy z naturalnego kamienia, stali i drewna, kuchenne wyspy i półwyspy, mniej litej zabudowy na rzecz otwartych półek, stanowiących swoistą dekorację wnętrz - taki wizerunek kuchni zgodny jest z tendencją do jej coraz większego "udomowienia". Nawet w kuchniach typowo nowoczesnych, geometrycznych i stonowanych nie zabrakło rozwiązań, które w miejsce minimalistycznego laboratorium wprowadziły swojski, rodzinny klimat.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ