Fot. Salone del Mobile, Milano

Fot. Salone del Mobile, Milano

  • Autor: bm
  • 02 lip 2019 08:15 (aktualizacja: 30 lip 2019 13:11)

Najnowsze trendy w meblarstwie - inspiracje z targów w Mediolanie

Opływowe linie mebli, zaokrąglenia i nieregularne kształty. Drewno i inne nawiązania do natury. Subtelne kolory i wciąż dominujący minimalizm. To trendy z targów iSaloni w Mediolanie, które mają szansę przyjąć się w Polsce. Mówi o nich Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz Salonów Agata.

Komentarz Natalii Nowak, eksperta ds. aranżacji wnętrz salonów Agata:

Podczas światowych targów wnętrzarskich, prezentowanych jest wiele nowych trendów aranżacyjnych, które już niedługo będzie można zaobserwować w polskich domach. Wiele z nich już teraz odnaleźć można w inspiracjach tworzonych przez stylistów salonów Agata.

Coraz wyraźniej przebija się do codziennych aranżacji motyw koła i wszechobecne, opływowe linie mebli. Modne są zaokrąglone, „pękate” tapicerki i meble o nieregularnych, okrągłych kształtach. Nawet design tapicerowanych wezgłowi łóżek podąża tym trendem. Bardzo modne są również okrągłe stoły, które w naturalny sposób integrują i stawiają wszystkich biesiadników na równi. Wynika to poniekąd z faktu, że aktualnie obserwujemy zmierzch kultu jednostki i podkreślanie znaczenia całej rodziny.

Wszyscy chcemy też być coraz bardziej „eko". Nie sposób nie zauważyć, że materiały naturalne przeżywają swój rozkwit - szczególnie drewno, a naturalne aranżacje są coraz bardziej modne. W kontekście kolorystyki dominują delikatnie wyblakłe barwy i multikolorowe aranżacje, które umiejętnie łączą różne elementy wnętrza w 2-3 kolorach, tworząc spójną kompozycję.

Także wśród Klientów salonów Agata obserwujemy trend tworzenia przestrzeni przystosowanej do pracy w domu. Biurka wkomponowane w strefę mieszkalną odznaczają się wielofunkcyjnością i spełniają również inne role, np. toaletek. W Mediolanie prezentowano wiele praktycznych rozwiązań, które z czasem staną się prawdopodobnie standardem.

Gdybym miała określić trend, który najmocniej zaznacza swoją obecność na wielu płaszczyznach – nie tylko w wystroju wnętrz i designie, ale też w modzie czy filozofii życiowej – to wskazałabym na minimalizm. Minimalizm, który stojąc w kontrze do ery konsumpcjonizmu, będzie wielkim powrotem do triumfu jakości nad ilością.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ