Najnowsze wydanie magazynu Meble Plus: czytaj za darmo online

Najnowsze wydanie magazynu Meble Plus: czytaj za darmo online

  • Autor: Redakcja Biznesmeblowy.pl
  • 30 kwi 2020 07:54 (aktualizacja: 30 kwi 2020 09:29)

Najnowsze wydanie magazynu Meble Plus: czytaj za darmo online

W tych wyjątkowych także dla branży mebli okolicznościach oddajemy w Wasze ręce najnowszy numer naszego pisma - wydany w wersji elektronicznej i dostępny bezpłatnie w sieci. W dużej części poświęcamy go sytuacji polskiego rynku mebli w dobie covid-9! Zapraszamy do lektury!

Szanowni Państwo,

znaleźliśmy się w zupełnie nowej rzeczywistości. Wszystkie dotychczasowe prognozy, przewidywania i plany okazały się zupełnie nieaktualne. Branża meblowa, jak zresztą wiele innych gałęzi gospodarki w Polsce, bardzo mocno ucierpiała z powodu szalejącej epidemii koronawirusa. Jak mocno? Ostrożne szacunki mówią o 17 miliardów zł straty i likwidacji co najmniej 40 tysięcy etatów. Badania wśród firm meblowych przeprowadzone przez B+R Analizy Rynku Meblarskiego pokazują to jasno – 52% firm z branży określa swoją sytuację jako krytyczną. 40% badanych już nie ma zamówień, a dla 30% portfel zamówień skończy się za 1-2 tygodnie.

Nawet biorąc pod uwagę deklarowaną pomoc państwa jasne jest, że rzeczywistość sprzed epidemii już nigdy nie wróci. Jak w perspektywie długofalowej zmieni się rynek mebli? Kto przetrwa, kto nie? Jaki nowy porządek się wykuje, gdy już wrócimy do względnej „normalności”? Oczywistym jest, że ludzie będą nadal potrzebować w swoich domach i biurach mebli, pytanie gdzie i od kogo będą je kupować. O tym piszemy w tym numerze magazynu „Meble Plus”, który, podobnie jak wiele innych wydawnictw, wydajemy w wersji on-line.

Serdecznie zapraszamy do lektury, życzymy Wam wszystkim zdrowia i pomyślności oraz mimo wszystko z nadzieją patrzymy w przyszłość!

Redakcja magazynu Meble Plus oraz portalu Biznesmeblowy.pl

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ