Targi Meble Polska 2017 w Poznaniu

Targi Meble Polska 2017 w Poznaniu

  • Autor: bm
  • 02 sty 2018 08:14 (aktualizacja: 06 sty 2018 11:10)

Najważniejsze wydarzenia 2017 roku w branży meblarskiej

Jaki był rok 2017 dla branży meblarskiej? Na pewno obfitujący w inwestycje – zarówno te dopiero rozpoczęte, jak i już zakończone. Nie brakowało też ważnych wydarzeń w segmencie sprzedaży mebli, jak również krajowych i zagranicznych imprez wystawienniczych, szczególnie ważnych z punktu widzenia eksporterów.

STYCZEŃ

- Odbywające się we Frankfurcie nad Menem targi tkanin „Heimtextil” odwiedziło 70 tys. przedstawicieli branży, którzy mogli zapoznać się z ofertą prawie 3 tys. wystawców z całego świata, rozlokowanych w 20 salach ekspozycyjnych. Przed rokiem liczba gości była o blisko 2 tys. mniejsza. Szczególnie wielu zwiedzających przyjechało z Brazylii, Chin, Wielkiej Brytanii, Włoch, Japonii, Rosji, USA i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

- Po raz pierwszy połączona edycja targów "IMM" i "Living Kitchen" w Kolonii osiągnęła frekwencję ponad 150 tysięcy odwiedzających. Imprezę odwiedziło łącznie ponad 30 globalnych sieci handlowych, co jest zdecydowanym sukcesem organizatorów. Połowa targowych gości przyjechała spoza Niemiec.

LUTY

- Forum Branży Meblowej – cykl paneli dyskusyjnych dotyczących spraw ważnych dla branży meblarskiej odbył się w lutym 2017 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Był częścią imprezy „4 Design Days”. Wydarzeniu towarzyszyła Gala Konkursowa „Mebli Plus”.

MARZEC

- Otwarcie salonu Agata w Rzeszowie. Jest to już 21. sklep tej sieci w Polsce, a jednocześnie pierwszy w tej części kraju. W rzeszowskim salonie pracę znalazło około 120 osób. Na 15 tysiącach metrów kwadratowych wyeksponowane są produkty ponad 200 producentów mebli i dodatków aranżacyjnych.

- Targi „Meble Polska” w Poznaniu. Tegoroczną edycję odwiedziło ponad 20.000 osób. Jedną trzecią tej grupy stanowili przedstawiciele hurtowni oraz sieci salonów meblowych z całego świata. Podczas czterech targowych dni w Poznaniu z prezentacją oferty produkcyjnej polskiej branży meblarskiej zapoznali się kupcy z blisko 60 krajów.

KWIECIEŃ

- IKEA kontynuuje ekspansję na polskim rynku. W 2016 roku przychód sklepów IKEA w Polsce sięgnął ponad 3 mld zł. Koncern wciąż planuje poszerzenie sieci sprzedaży. Firma zapowiada też rozwój kanału e-commerce, zwiększając zasięg sklepu internetowego.

- Targi „iSaloni” w Mediolanie. Na stoiskach ponad 2 tysięcy wystawców tegorocznej edycji targów meblowych w Mediolanie można było zobaczyć pełen przekrój stylów i trendów w aranżacji wnętrz, które będą obowiązywały w tym sezonie. Na tegorocznej edycji , jak co roku, nie zabrakło polskich producentów mebli, swoją ofertę pokazały między innymi: Grupa Nowy Styl, Paged, Comforty.

MAJ

- Tegoroczne targi "Interzum" w Kolonii były wyjątkowe pod wieloma względami - odwiedziła je największa liczba gości w historii, a swoje oferty zaprezentowała rekordowa liczba wystawców. Obecne w Kolonii firmy położyły nacisk na nowe materiały i technologie. Widać było również wzrost rangi digitalizacji w branży.

CZERWIEC

- Ranking producentów mebli. Przedstawiciele ponad 130 salonów meblowych oddali swoje głosy w kolejnej edycji „Rankingu Producentów Mebli Skrzyniowych i Tapicerowanych”. Na tej podstawie wyłoniliśmy czołówkę krajowych producentów mebli. Najlepszą firmą w kategorii mebli skrzyniowych okazały się Fabryki Mebli Forte. Wśród producentów mebli tapicerowanych zwyciężyła Gala Collezione.

LIPIEC

- Firma Sklejka Pisz Paged SA otrzymała zezwolenie na realizację kolejnej już inwestycji na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To już trzecia inwestycja grupy kapitałowej Paged na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nakłady inwestycyjne deklarowane przez grupę na terenie W-MSSE osiągnęły wysokość co najmniej 272 200 000 złotych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ