.

.

  • Autor: bm
  • 20 cze 2018 09:57 (aktualizacja: 27 cze 2018 21:30)

Najważniejsze wydarzenia w branży meblarskiej w pierwszym półroczu 2018

Pierwsze półrocze 2018 roku za kilka dni dobiega końca. Co wydarzyło się w tym czasie w branży meblarskiej? Rekordowe edycje międzynarodowych targów, podsumowania ważnych konkursów, nowe inwestycje i otwarcia - to były naprawdę pracowite miesiące.

STYCZEŃ

- Targi IMM Cologne. Rekordowa liczba 1200 wystawców, zwiększona znacząco powierzchnia wystawiennicza przyciągnęły dużo większą niż w poprzednich latach liczbę zwiedzających.  zwiększyła się liczba wystawców z Europy Wschodniej i Południowo-Wschodniej, szczególnie z Polski, Grecji i Turcji. Blisko 125 tysięcy zwiedzających ze 138 krajów, zwiększona powierzchnia wystawiennicza - to bilans tegorocznej edycji targów IMM w Kolonii.

LUTY

- Grupa Nowy Styl objęła większościowy pakiet udziałów w spółce Stylis Dubai. Razem z lokalnym partnerem firma będzie wyposażać hotele na Bliskim Wschodzie i zintensyfikuje sprzedaż krzeseł i mebli biurowych w regionie. "Prognozujemy, że transakcja pozwoli na zwiększenie naszej sprzedaży o 10-20 mln euro rocznie" – zapowiada Rafał Chwast, wiceprezes i dyrektor finansowy Grupy Nowy Styl. 

- Firma Blue Bird Poland wybuduje w Nidzicy zakład specjalizujący się w produkcji innowacyjnych i ergonomicznych mebli biurowych. 5 lutego 2018 podpisano zezwolenie na inwestycję na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przewidywane koszty realizacji projektu to 17 800 000 złotych. Przedsiębiorstwo planuje budowę zakładu oraz wyposażenie go w linie technologiczne. 

- Ważnym wydarzeniem było Forum Branży Meblowej, które odbyło się 15 lutego, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W trzech sesjach tematycznych wzięli udział producenci, projektanci, przedstawiciele meblarskich stowarzyszeń oraz rządu. Pierwszy panel dyskusyjny dotyczył spraw związanych z eksportem mebli, poszukiwaniem nowych rynków zbytu, wzmacnianiem pozycji polskich eksporterów na rynkach zagranicznych. W kolejnej dyskusji paneliści rozmawiali o współpracy projektantów z producentami i o tym, jaki model partnerstwa gwarantuje wspólny sukces Forum zamknęła dyskusja na temat rynku pracy w branży meblarskiej.

- Zwieńczeniem Forum Branży Meblowej była uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie "Meble Plus - Produkt 2018". Poznaliśmy zwycięzców w 15 kategoriach produktowych, laureatów głosowania internautów oraz redakcji "Meble Plus", a także "Człowieka i Firmę Roku 2017".

MARZEC

- Targi Meble Polska jak co roku przyciągnęły licznych przedsiębiorców z branży meblarskiej z różnych stron świata. Blok targów Meble Polska, Home Decor i arena DESIGN odwiedziło ponad 20.000 profesjonalnych zwiedzających z ponad 50 krajów.

- Grupa Paged rozwija działalność handlową związaną z wyrobami drzewnymi i drewnopochodnymi. Nowo powołana w strukturach Grupy spółka Paged Trade Sp. z o.o. będzie rozwijać dedykowaną temu obszarowi sieć sprzedaży, uruchamiając nowe salony na terenie całego kraju. „Do końca 2018 roku planujemy rozszerzyć naszą sieć do 16 punktów sprzedaży. Pragniemy rozbudować sieć składów handlowych Paged, które będą oferować produkty sklejkowe, płyty stolarskie, ale też płyty wiórowe, zarówno surowe, jak i laminowane, MDF, HDF, a także wiele innych materiałów stolarskich." – komentuje plany spółki Rafał Żymalski, Prezes Paged Trade.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ