Pola - kolekcja mebli do sypialni firmy Wajnert Meble. Fot. Wajnert Meble

Pola - kolekcja mebli do sypialni firmy Wajnert Meble. Fot. Wajnert Meble

  • Autor: mg
  • 02 lut 2017 15:22 (aktualizacja: 03 lut 2017 12:14)

Najwięcej Polaków planuje w 2017 roku kupić łóżko

Najpopularniejszymi wśród Polaków sklepami meblowymi są IKEA, Agata Meble oraz Black Red White - takie wnioski płyną z raportu PMR "Handel detaliczny artykułami wyposażenia wnętrz w Polsce 2016". Z kolei meblem, który Polacy w 2017 roku najchętniej będą kupowali, jest łóżko.

Z raportu PMR "Handel detaliczny artykułami wyposażenia wnętrz w Polsce 2016" wynika, że ok. 20 proc. Polaków w 2017 roku planuje kupić nowy mebel. Najwięcej wskazań mają łóżko i meble kuchenne - 24 proc. Tuż za nimi plasują się komoda, komplet mebli, szafa, biurko i kanapa. Zgodnie z deklaracjami, najważniejszymi cechami kupowanych mebli są: jakość, wytrzymałość oraz funkcjonalność.

Przedmiotem badań były również najpopularniejsze sklepy meblowe. W ścisłej czołówce uplasowały się: IKEA (35 proc.), salony Agata (28 proc.) oraz Black Red White (26 proc.). Co piąta z ankietowanych osób planuje zamówić meble u stolarza.

Zakupy meblowe ściśle powiązane są z poziomem dochodów i rosną wraz z nimi. O ile w grupie respondentów deklarujących dochody w wysokości 1 tys. zł per capita co piąty badany rozważa kupno mebla, to w grupie zamożniejszych osób wskaźnik ten wynosi już 26 proc.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ