Sade, Edra

Sade, Edra

  • Autor: bm
  • 18 lip 2018 13:41 (aktualizacja: 19 lip 2018 10:06)

Niezwykłe meble włoskiej marki w Galerii Heban

Duet znanych brazylijskich projektantów - Fernando i Humberto Campana - tworzą między innymi dla włoskiej marki Edra. Zaprojektowane przez nich meble o niezwykłych formach można znaleźć w warszawskiej Galerii Heban.

W Galerii Heban stworzono strefę dedykowaną specjalnie marce Edra. Znajdziemy w niej kultowe propozycje marki, zaprojektowane we współpracy z gwiazdami światowego designu. Jedną z nich jest duet Fernando i Humberto Campana. Bracia Campana to uznani projektanci działający na pograniczu sztuki i wzornictwa przemysłowego. Tworzą już od kilkudziesięciu lat, znani są między innymi z tego, że rozpropagowali ideę recyklingu. Projektują głównie meble - fotele, siedziska, sofy, ale też inne przedmioty codziennego użytku. Eksperymentują z formami, a w swoich projektach najchętniej wykorzystują surowce wtórne i poprodukcyjne odpady, takie jak drewno, plastik, papier, sznury, metalowe rurki, używane tkaniny i zabawki. Pracują między innymi dla takich firm jak Edra, Cappellini, Vitra, Lacoste, Allessi.

Dla marki Edra zaprojektowali takie ikony designu jak kanapę "Boa" i "Cipria". W tym roku przedstawili kolejne dwie nowości: fotel "Blue Velvet" i kanapę "Sade", które zostały zaprezentowane podczas targów w Mediolanie. Marka pokazała też kilka innych nowości, m.in. stoły "Cicladi" i "Egeo", krzesło "Ella" i łóżko "Stand by Me".

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ