Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: mg
  • 10 lut 2017 10:18 (aktualizacja: 10 lut 2017 10:22)

Nowa firma w klastrze szczecineckim

Kolejna firma planuje rozpocząć działalność w Szczecineckim Klastrze Meblowy. Tym razem będzie to BHK - niemiecki producent komponentów do produkcji mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Produkcja ma ruszyć już w lipcu tego roku.

Na początku 2017 roku przedstawiciele firm Kronospan i BHK podpisali list intencyjny dotyczący przystąpienia niemieckiego producenta do Szczecineckiego Klastra Meblowego. Przypomnijmy, że jego twórcą i zarazem właścicielem jest Kronospan, producent materiałów drewnopochodnych. Do firmy należą również tereny inwestycyjne z infrastrukturą techniczną.

Według planów, w maju 2017 roku rozpocznie się montaż maszyn, a w lipcu ruszy produkcja. W nowym zakładzie ma powstać 50 nowych stanowisk pracy. BHK to niemiecka firma rodzinna, założona w 1971 roku. Zajmuje się produkcją elementów wyposażenia wnętrz, komponentów do produkcji mebli (drzwi meblowych, części do łóżek itp.) oraz systemów do renowacji schodów.

Rośnie liczba firm meblarskich, które prowadzą działalność w ramach Szczecineckiego Klastra Meblowego. Jesienią 2016 roku produkcję rozpoczęła tam duńska firma Tvilum, specjalizująca się w produkcji mebli skrzyniowych przeznaczonych do aranżacji pokojów dziennych, jadalni i sypialni. Na terenie SKM działa także polski producent formatek do produkcji mebli Stol-Tap, a w tym roku ma rozpocząć produkcję również firma FHU Grześkowiak, produkująca komponenty meblowe.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ