Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: bm
  • 16 paź 2018 10:38 (aktualizacja: 17 paź 2018 11:02)

Nowa forma wsparcia eksportu polskich mebli

Jeszcze do 26 października można zgłaszać się do udziału w programie Akcelerator Eksportu Branży Meblarskiej, przygotowanym przez Polski Fundusz Rozwoju. Pomoże on firmom rozwijać sprzedaż na rynkach zagranicznych.

Patronat nad Akceleratorem objęła Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli. „Akcelerator otwiera nowe pole współpracy pomiędzy grupą PFR i administracją publiczną a firmami meblarskimi planującymi ekspansję, szczególnie do krajów perspektywicznych poza Unią Europejską. Firmy meblarskie oczekują rozwiązań konkretnych i bezpiecznych, a Akcelerator oferuje zarówno gotowe produkty i usługi jak i możliwość rekomendacji nowych instrumentów” - mówi Michał Strzelecki, Dyrektor Biura OIGPM.

Akcelerator realizowany jest w ramach Programu Flagowego Polskie Meble, którego koordynatorem jest Polski Fundusz Rozwoju. Patronem honorowym działań jest Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli.

Program składa się z trzech elementów. Pierwszy z nich - Strefa Nowych Rynków - obejmuje szkolenia z praktycznej wiedzy o narzędziach służących rozwojowi eksportu, oferowanych przez Grupę PFR, zapewnia kontakty zagraniczne poprzez współpracę z siecią Zagranicznych Biur Handlowych PAIH na świecie oraz udział w wydarzeniach branżowych i rozmowy z partnerami zagranicznymi. Kolejna strefa – Strefa Firm - gwarantuje indywidualną obsługę potrzeb uczestników poprzez koordynację procesu doboru narzędzi wsparcia eksportu znajdujących się w ofercie Grupy PFR. Trzecia strefa – Strefa Dialogu – obejmuje współpracę uczestników Akceleratora z administracją publiczną (m.in. MPiT, MSZ, placówkami dyplomatycznymi) i ekspertami w celu wypracowania założeń nowych rozwiązań służących rozwojowi eksportu w branży meblarskiej.

„Akcelerator adresowany jest do firm, które mają produkt oraz doświadczenie targowe, ale szukają sposobu na bezpieczny rozwój za granicą. To co wyróżnia Akcelerator PFR, to m.in. indywidualnie dobrane narzędzia, odpowiadające potrzebom firmy, bez konieczności samodzielnego organizowania konsultacji z wszystkimi podmiotami Grupy PFR” - powiedział Bartłomiej Pawlak, Członek Zarządu PFR.

„Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wdraża obecnie Program Moda na Eksport, który ma na celu m.in. upowszechnianie wśród polskich przedsiębiorców aktywnych strategii wejścia na rynki zagraniczne. Naszym celem jest promowanie rodzimych produktów markowych oraz wzmacnianie wizerunku naszego kraju i polskiej gospodarki na świecie. Bez ekspansji zagranicznej nie będzie innowacyjnej gospodarki. Akcelerator Eksportu Branży Meblarskiej wpisuje się w nurt podejmowanych przez Ministerstwo działań, a Grupa PFR jest ważnym partnerem w realizacji polityki proeksportowych Ministerstwa. Niewątpliwą wartością dodaną Akceleratora PFR jest możliwość współpracy z administracją publiczną przy projektowaniu narzędzi służących wsparciu procesów eksportowych firm” - powiedziała Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii.

Akcelerator jest dedykowany firmom z dominującym udziałem kapitału polskiego, które posiadają istotny potencjał produkcyjny oraz oryginalny produkt pod własną marką. Ponadto przedsiębiorstwa, które chcą przystąpić do akceleratora muszą przygotować lub już realizować strategię ekspansji zagranicznej. Udział w przedsięwzięciu jest bezpłatny, a jedna edycja zaplanowana jest na 6 miesięcy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ